Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

NutritionPro chce léčit svět jídlem. Nabírá novou investici a chystá expanzi do Německa

Český startup NutritionPro, který pro své zákazníky každodenně sestavuje a připravuje jídlo na míru jejich zdraví a cílům, za poslední dva roky zažil divoký růst a po Praze rozvezl už více jak čtvrt milionu jídel. Nyní startup oznámil novou investici ve výši 35 milionů, za kterou stojí investor Michal Dědek z SFG holding společně s Karlem Janečkem a investičním fondem Lighthouse Ventures. Tu plánuje využít k expanzi služby do Německa, začít chce v Mnichově a pokračovat bude dalšími pěti vybranými městy. Rozšíření čeká i nabídka jídel, přestoupit na zdravější stravu tak budou moci i lidé se speciálními dietami, například cukrovkáři.

Tým NutritionPro
Tým NutritionPro

Startup NutritionPro přišel na český trh v roce 2019 s cílem zlepšit zdravotní stav lidí prostřednictvím vhodného jídla, které dokáže například snížit hladinu cukru v krvi nebo zlepšit lipidový profil. Klíčem k tomu je softwarová platforma s unikátním algoritmem, která na základě poskytnutých dat každému zákazníkovi automaticky generuje individuální stravovací plán. Partnerské kuchyně se následně starají o přípravu jídla. Zákazník tak každý den dostane jídlo sestavené speciálně pro jeho zdravotní stav.

„Odborně sestavený personalizovaný jídelníček je prevencí mnoha civilizačních onemocnění. V současné době ale v České republice tato možnost stravování, která by byla dostupná pro všechny pacienty, chybí. Jídelníček, který lze upravovat konkrétním potřebám pacientů, by pomohl při léčbě onemocnění, jako jsou například diabetes mellitus II., kardiovaskulární onemocnění, obezita, vysoký cholesterol a mnohé další. Pokud by se lidé stravovali dle svých potřeb, nemuselo by často k rozvoji těchto onemocnění ani dojít,“ potvrzuje důležitost správného stravování kardiolog Jaromír Chlumský.

Nová investice umožní expanzi do Německa a jídelníček i pro diabetiky

NutritionPro získalo už v roce 2019 seed investici v inkubátoru UP21 a na tu v roce 2020 navázala další investice 7 milionů korun od SFG holding, která nastartovala raketový růst společnosti. Nyní startup oznámil další novou investici ve výši 35 milionů korun, za kterou stojí stávající investor Michal Dědek z SFG holding společně s miliardářem Karlem Janečkem a investičním fondem Lighthouse Ventures. Tu chce společnost využít k expanzi do zahraničí a rozšíření nabídky jídel i pro zákazníky se speciálními dietami, jako jsou diabetici a vegetariáni.

„Za krátkou dobu, co jsme na trhu, se nám podařilo pomoci tisícům našich klientů ke zlepšení jejich kondice a zdravotního stavu. Nová investice nám umožní rozšířit náš software o možnost vytvářet personalizované stravování i pro diabetiky a lidi trpícími dalšími civilizačními nemocemi, které velké části populace komplikují život,“ popisuje překotný růst společnosti její zakladatel a ředitel Nurlan Abdrassilov. „Pandemie měla bohužel další negativní vliv na zdravotní stav velké části populace. Nyní se lidé konečně vrací do kanceláří, chtějí se zase dostat více do formy a jsme opravdu rádi, že jim s tím náš algoritmus pomáhá,“ komentuje vliv pandemie na zdraví lidí Abdrassilov.

„V Praze jsme sice už nyní jedni z největších, ale stále je zde obrovský prostor pro další růst. Zároveň chceme prorazit i do zahraničí, kde je k dispozici rozsáhlý a z velké části neobsazený trh – ten se však rychle zaplní, takže se tam chceme zabydlet co nejdříve. Začneme Mnichovem a pokračovat budeme Berlínem, Hamburkem a dalšími třemi městy. Od začátku svoje fungování stavíme tak, aby ho šlo jednoduše škálovat a rozšiřovat, takže jsme na expanzi připraveni,“ plánuje Abdrassilov.

NutritionPro chce zlepšit zdraví lidí, jídlo však umožňuje i shodit nebo nabrat kila

Podle společnosti 86 % jejích zákazníků úspěšně dosahuje cílů, které si na začátku diety vytyčí – většina z nich chce zhubnout. „Naši službu si objednávají nejrůznější lidé – máme i zákazníky, kteří objednávají jídlo pro své starší rodiče – tam máme skvělé ohlasy na to, jak jim to ovlivnilo zdraví a pohodu. Díky takové zpětné vazbě pevně věřím, že naše jídlo může pomoci léčit svět,“ říká CEO Nurlan Abdrassilov.

Více o NutritionPro

NutritionPro založil v roce 2019 Nurlan Abdrassilov v inkubátoru UP21. Hlavní činností startupu je vývoj softwarové platformy, která zpracuje zákaznická data, vygeneruje individuální jídelní plány a předává je partnerským kuchyním k výrobě.

Více o SFG holding

SFG holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím do developmentu, nemovitostí a startupů.

Newsletter