O českou whisky z Třebíče je zájem. Letos stočí 60 tisíc lahví

První ryze česká whisky slaví od počátku úspěch. Díky originální jemné chuti a kvalitě si Trebitsch whisky z Vysočiny získává nejen české zákazníky. Vloni bylo prémiové single malt whisky stočeno 20 tisíc lahví a letos firma plánuje stočit 60 tisíc lahví. Ochutnat Trebitsch whisky lze nejen na pultech vybraných barů a restaurací, ale koupit ji lze také ve velkoobchodních sítích. V druhé polovině letošního roku otevře společnost Trebitsch old town distillery už druhý whisky bar, tentokrát v Praze.

Přestože se stále zvyšuje prodej a navyšuje se i počet barů, které originální whisky nabízí, není cílem firmy prodávat ji všude. „Když jsme před třemi lety stočily první lahve, prodali jsme jich tisíc. Vloni to už bylo 20 tisíc lahví Trebitsch whisky. Letos chceme nalahvovat 60 tisíc lahví a příští rok pak 90 tisíc. Díky sudům a kvalitě zpracování se naše whisky dá srovnat s mnohem staršími exempláři, protože nic nešidíme a děláme ji poctivě. Směřujeme a největší poptávku máme z barů a restaurací, které chtějí svým zákazníkům nabídnout to, co nikdo jiný nemá. Díky tomu se dostáváme třeba i do soukromých sbírek klientů po celém světě,“ uvádí Ondřej Chládek, provozní ředitel a člen představenstva Trebitsch old town distillery.

Trebitsch Czech Single Malt Whisky, která je hlavním produktem firmy, zraje v silně vypálených dubových sudech vlastní výroby. Na její výrobu jsou použity výhradně kvalitní české suroviny. Specifickou chuť dodává whisky světoznámý moravský slad mírně nakouřený rašelinou z Čech a prvotřídní voda z regionálního pramene. V srpnu loňského roku dostala firma od Židovské obce Praha mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že je whisky Trebitsch první česká whisky vyráběna v košer kvalitě.

Vlastní bar v Praze

V centru Třebíče, v židovské čtvrti, má společnost od loňského roku také bar, jehož hlavním lákadlem je právě česká whisky z Vysočiny. V citlivě zrekonstruované historické budově jsou zde každý den v týdnu v nabídce všechny dostupné druhy whisky, ale i káva, pivo nebo studená kuchyně. Součástí baru je i daňový sklad, kde část whisky zraje. Dalším stylovým místem, kde bude možné českou whisky ochutnat, bude nový bar v Praze v ulici Na Příkopech, který otevře v druhé polovině tohoto roku. Trebitsch old town distillery také investovala do barokního lihovaru v Šebkovicích nedaleko Třebíče, který rekonstruuje. Jeho součástí jsou i nové zrací sklady, kterých je stále více potřeba, jelikož společnost rok co rok zakládá větší množství sudů.

V dnech 5. – 8. března se třebíčská whisky objeví na nejznámějším asijském veletrhu jídla a pití FOODEX v Japonsku. Kromě zahraničních veletrhů a festivalů se Trebitsch whisky pravidelně představuje na českých výstavách, festivalech nebo plesech.

Newsletter