Americký dolar na začátku týdne znovu oslabuje vůči euru, v jednu chvíli se dostal nad 1,049 EURUSD a je na nejslabší úrovni od června. Polský zlotý mírně posílil, dostal se pod hranici 4,680 EURPLN než se kurz odrazil zpět.

Ondřej Tyleček z Fairy Tailors: Home office je odjakživa, bez ohledu na pandemii, náš standardní způsob práce

Home office nahradilo mnohým klasickou práci v kancelářích. Co nám práce z domů vzala, a naopak dala odpovídá Ondřej Tyleček, marketér a odborník na komunikaci a sociální sítě, spolumajitel a business director kreativní agentury Fairy Tailors.

Povídání s kolegy v kanceláři se přesunulo na sítě, vnímáte to? Má to podle vás nějaké plusy nebo vnímáte spíše mínusy?

Povídání v kanceláři je nenahraditelné. Ve Fairy Tailors si ho vážíme o to více, že home office je odjakživa, bez ohledu na pandemii, náš standardní způsob práce a v kanceláři se vídáme jen párkrát týdně. Zatímco u kávovaru běžně rozebíráme, jak se máme a co jsme zažili, na pracovních on-line kanálech se soustředíme spíše na věcnou diskusi o práci. Proto se, i s ohledem na to, že máme půlku týmu v Praze a půlku ve Zlíně, snažíme využít každé příležitosti k setkání. Sociální sítě ale zase přinášejí podněty, které by u kávovaru možná nevznikly. Vzájemně se sledujeme na Instagramu, Facebooku nebo na Stravě, takže když Honza zveřejní své palubní video z víkendových závodů na okruhu v Sosnové nebo Nicola uběhne 20 km pod 1:50, celý tým to ví a kolegové neváhají komentovat, chválit a diskutovat.

Stalo se vám někdy něco veselého při videohovorech?

On-line hovory z domova často naruší naše zvědavé malé děti. A jeden vážený klient má ve své domácí pracovně velmi hlasité kukačkové hodiny, jejichž pravidelné vstupy se staly koloritem každého nového zadání kampaně.

Co vám práce z domu dala a co naopak vzala?

Nikdy v životě jsem neměl práci s pevnou pracovní dobou a pevně určeným pracovním místem. Se společníky Honzou Vašíkem a Markem Nieslanikem potřebujeme v životě svobodu a flexibilitu a právě takovou firemní kulturu jsme vybudovali ve Fairy Tailors. Nic jiného neznáme a nic jiného nechceme.

Fairy Tailors je kreativní agentura s kancelářemi v Praze a ve Zlíně. Soustředí se na vývoj a produkci komunikačních kampaní a na správu sociálních sítí. Mezi nejvýznamnější klienty patří vedle Providentu také Sazka nebo Porsche. Více na www.fairytailors.cz.

Newsletter