Orbis získal od Accor 46 hotelů v šesti zemích včetně ČR

Největší provozovatel hotelů v Polsku Orbis koupil od svého akcionáře Accor 46 hotelů ve střední Evropě a uzavřel s ním licenční smlouvu. V ČR se transakce v hodnotě 142 milionů eur týká sedmi hotelů v Praze, Ostravě a v Plzni značek ibis, Mercure či Novotel. 

Orbis získal síť 46 hotelů od společnosti Accor v šesti zemích – Bulharsku, České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Hotely jsou provozovány pod různými značkami skupiny Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis a ibis budget. Z nich 38 je již v provozu a osm projektů je plánováno.     

„Převzetí aktivit skupiny Accor ve střední Evropě je pro Orbis klíčovým momentem. Transakce přesně zapadá do naší strategie širšího rozvoje v daném regionu. Accor nás pověřil řízením svých aktivit v této části Evropy, což vnímáme jako uznání za naše úspěchy v minulosti,“ uvedl předseda správní rady společnosti Orbis Gilles Clavie.     

Orbis Hotel Group provozuje největší síť hotelů v Polsku a ve střední Evropě. Skupina má více než 100 hotelů a je jediným provozovatelem všech značek skupiny Accor v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Estonsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litvě, Makedonii, Moldávii, Černé Hoře, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku. Celkem nabízí téměř 19.000 pokojů. 

Newsletter