Organizace podporující matky na rodičovské dovolené startuje mentoringový program od úspěšných žen – matek

M.arter získal i prestižní ocenění cen SDGs

Mateřství věcí změní. To však neznamená, že si ženy nemohou plnit své sny a růst. Naopak mohou. Po třech letech sbírání dat a hledání té správné cesty postavila organizace M.arter, která pomáhá sladit rodinný život dle potřeb každého rodiče, mentoringový program: Rodičovská není brzda. Cílem programu je zprostředkovat know-how a zkušenosti od profesionálek ve svém oboru, které jsou zároveň mámou. První běh programu začal již 19. října slavnostním zahájením. Další běh startuje v únoru 2023. Těšit se můžete na spoluzakladatelku Slevomatu, šéfku diverzity České spořitelny, manažerku ze Snuggs a mnoho dalších.

Za svou misi získal M.arter 3. místo v kategorii diverzita, rovnost a inkluze v rámci cen SDGs 2022, kterou uděluje Asociace společenské odpovědnosti.Téma potenciálu rodičů versus negativní dopady rodičovské dovolené v České republice v kombinaci s našimi 3,5 roky práce a mého 5 letého zájmu o tuto problematiku v trojici tak závažných témat představuje neskutečné ocenění celého týmu,” komentuje CEO M.arter Andrea Bohačíková.

Porota Asociace společenské odpovědnosti vybírala vítěze z 326 projektů. Výsledky cen SDGs 2022 – Cílů udržitelného rozvoje od OSN vyhlásila na galavečeru ve čtvrtek 13. října v Národním muzeu.

Šestý ročník byl pro nás výjimečný, chtěli jsme díky němu inspirovat každého, komu leží na srdci osud planety. A výjimečný byl i rekordním počtem přihlášených projektů, bylo jich 326. I letos jsme v rámci Cen SDGs ocenili udržitelné projekty, jejich snahu o zdravější planetu i její obyvatele a naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Vítězství si odnesly projekty s unikátním dopadem a jsme za to moc rádi,“ řekla Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Mentoringový program pod vedením úspěšných žen

Mentoringový program: Rodičovská není brzda povedou zkušené matky, manažerky, ředitelky a podnikatelky. Mezi mentorkami programu najdete jména jako Jana Sedláková, zakladatelka AK Sedláková a máma čtyř dětí, Petra Končelíková zakladatelka fondu Nation 1, Romana Voříšková, spoluzakladatelka Slevomatu, Lucie Brešová, investorka a ex Managing director Kiwi, Petru Ondrušová, šéfka diverzity České spořitelny, Petra Fritsch, Talent & People Manager Snuggs, a mnoho dalších.  “Naše mentorky moc dobře znají situaci, kdy musí ženy skloubit péči o rodinu a svůj kariérní růst. Mají co předat v obou oblastech. Proto jsme si je vybraly jako vzor pro ostatní holky, ženy, mámy na nebo po rodičovské, které stejně jako ony chtějí kariérně růst nebo budovat své podnikání, ale do toho být také mámou, partnerkou a spokojenou ženou,”říká CEO M.arter, Andrea Bohačíková.

Říkáme a také spolu s naší komunitou žijeme, že rodičovská není brzda, když nechcete. Vytvoření mentoringového programu je dalším krokem, jak s tím ženám v ČR pomoci,” dodává Gabriela Lesňáková, externí konzultantka M.arter.

Program se nezaměřuje jen na to jak máte založit nebo vést svou firmu či jak zvládat návrat do práce, kariérní růst a vše kolem. Klíčovým je fakt, že jste mámou, váš prožitek a zkušenosti. Neřešíte jen rozpočty, porady, plány, schůzky aj. Řešíte také dětské nemoci, rodinu, chod domácnosti a to jak neztratit sama sebe,” doplňuje Bohačíková.

Tříměsíční program vychází na 2500 korun. Více informací najdete zde.

O M.arter

Organizace M.arter tvoří vzdělávací a networkingovou platformu pro ženy i muže na rodičovské dovolené, kteří tento čas neberou jako brzdu, ale jako příležitost. V roce 2019 ji založila Andrea Bohačíková s cílem omezit negativní dopady rodičovské dovolené v České republice. Pomáhá nejen se vzděláváním, rekvalifikací, ale také se zvýšením sebevědomí a vlastní prezentací. Dále zajišťuje pracovní portál, kde mohou ženy hledat pracovní pozice, které lze skloubit s péčí o rodinu. Zároveň organizace nabízí firmám systémy vzdělávání pro manažery i zaměstnance pro ideální zapojení pracujících rodičů obou stran. Navíc připomínkuje vládní nařízení a spolupracuje s Ministerstvem sociálních věcí.

Programy v nabídce:

Pro nejen začínající podnikatelky BusinessUp – Online program s individuálním a systematickým přístupem pro rozvoj byznysu.

Restart kariéry pro samoživitele, Career Designer probíhá zdarma pro šest účastnic, kterým pomáhá se změnou profese a návratem do práce za podpory Heineken ČR.

Copywriting, aneb psaní které vydělává je sestaven přímo dle potřeb matek, které se chtějí živit copywritingem, jednou z 25. nejžádanějších pozic v marketingu.

Mentoringový program: Rodičovská není brzda nabízí know-how od mentorek, zkušených podnikatel, manažerek a ředitelek, kterým se podařilo skloubit úspěšný byznys s rodinou.

I za krátkou dobu své existence získal M.arter za svou činnost řadu ocenění

2019

 • Zisk titulu Freedompreneur of the Year 2019

Vítězství v národním kole mezinárodní startupové soutěže Central European Startup Awards, kam byl M.arter nominován jako jediná nezisková organizace.

2020

 • Zisk nominace: Best Social Impact Startup 2020 a Ecosystem Hero 2020

2021

 • Semifinalista Cen SDGs
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR M.arter vybralo mezi příklady dobré praxe (po pouhých 2 letech jeho existence).
 • arter byl vybrán do B2B akcelerátoru Startit od ČSOB

(mezi 7 startupů vybíraných z celého světa)

 • Andrea Bohačíková získala nominaci mezi 119 žen z celého světa v rámci Global Women Awards 2021 od Global Institute for Extraordinary Women – nominace v kategorii podnikatelka (27 žen)

2022

 • semifinalista Winter Social Innovation Competition 2022, a to mezi sociálními inovacemi ze všech možných oblastí z celého světa
 • Zisk nominace CEO M.arter, Andrey Bohačíkové na Diversity Role Model 2022 – Central European Startup Awards – aktuálně v procesu rozhodnutí
 • arter získal 3. místo Cen SDGs 2022 v kategorii: diverzita, rovnost a inkluze
  www.spolecenskaodpovednost.cz/ceny-sdgs/
 • Finalista Český Goodwill
  https://www.cesky-goodwill.cz/

Newsletter