Pegas v 1Q s čistým ziskem 3,7 mil. EUR, tržby 55,8 milionu EUR

AKTUALIZOVÁNO – Pegas Nonwovens v letošním 1. čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 1,2 procenta na 55,8 milionu eur. Vývoj cen polymerů neměl na meziroční vývoj tržeb významný vliv, přestože ceny polymerů od začátku roku vzrostly o více než desetinu. Tento nárůst se vzhledem ke zpoždění v přenosovém mechanismu promítne do tržeb až v následujícím čtvrtletí. Objem prodejů v tunách meziročně nepatrně vzrostl.

Celkové provozní náklady bez odpisů (netto) se ve čtvrtletí meziročně zvýšily o 2,4 % na 44,5 milionu EUR především z důvodu nárůstu cen polymerů, který se v nákladech projevil vzhledem ke kratšímu zpoždění v přenosovém mechanismu.

„Výsledky za první čtvrtletí jsou v souladu s naším očekáváním a s cíli, které jsme si pro letošní rok stanovili. EBITDA ve výši 11,3 milionu EUR byla podpořena silným prodejem. Vliv externích faktorů, tj. cen polymerů a přecenění warrantů, nebyl významný. Výroba ve srovnání s předchozími čtvrtletími mírně poklesla, to však bylo dáno hlavně přesunem pravidelných odstávek do letošního roku. Z pohledu výroby je důležitější fakt, že se nám proti loňsku podařilo zlepšit výrobní parametry, což má pozitivní finanční dopad. Skutečnost, že byznys standardně běží a generuje dobré výsledky, nám umožňuje se soustředit na naše projekty,“ uvedl František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA.

Výroba poklesla v 1. čtvrtletí o 2,7 procenta. Firma zaměstnávala o 2,6 procent lidí více s celkovým počtem 586 zaměstnanců. Spouštění nové linky v České republice pokračuje dle plánu a první komerční výrobky bychom mohli expedovat už na konci druhého čtvrtletí.

Newsletter