Pipedrive má novou šéfku pro informační technologie. Andrea C. Johnson pomůže s digitální transformací a globálním růstem

Estonský scaleup Pipedrive, který vyvinul CRM platformu pro marketingové a obchodní specialisty malých a středních firem, má novou ředitelku pro informační technologie. Na pozici CIO (chief information officer) nastupuje Andrea C. Johnson, která má rozsáhlé zkušenosti s vedením podnikové IT strategie a provozu. Jejím hlavním úkolem bude podporovat digitální transformaci a řídit globální strategii pro růst celé společnosti.

Andrea Johnson

„Andrea má hluboké odborné znalosti v oblasti robustních podnikových aplikací a integrací. Stejně tak ale dokáže předávat své vize a vést týmy k realizaci technologických změn a inovací, které pomůžou akcelerovat globální růst společnosti. Věřím, že její schopnosti a nasazení přinesou skvělé výsledky napříč naší společností,“ říká Laurence Capone, CFO Pipedrive.

Jako zkušená praktická technoložka má Andrea Johnson bohaté zkušenosti s vytvářením strategických vizí a vedením IT řešení, přičemž zajišťuje soulad s posláním a hodnotami společnosti. Do Pipedrive přichází po přesvědčivém jedenáctiletém působení ve firmě Workhuman, jež nabízí cloudový softwar pro řízení lidských zdrojů, kde naposledy zastávala funkci viceprezidentky pro globální obchodní systémy. Kromě toho se může pochlubit téměř dvacetiletou praxí nezávislé technologické konzultantky, která spolupracuje s globálními organizacemi a specializuje se na fáze proveditelnosti, vývoje a hodnocení životního cyklu dodávky systému.

„Při nástupu do Pipedrive mě ohromila expertíza a dovednosti zaměstnanců, kteří se každodenně podílejí na vývoji unikátního produktu. Talentovaní a nadšení lidé jsou totiž základem každé technologické transformace a těší mě zápal, s jakým se společně chceme posouvat. Věřím, že moje schopnosti přispějí k rychlejšímu růstu Pipedrive a úspěšnému rozšiřování produktu,“ dodává Andrea Johnson.

Andrea Johnson je vášnivou zastánkyní žen v oblasti STEM (science, technology, engineering and math), v posledních čtyřech letech působila jako předsedkyně a členka výkonné rady organizace Women in Technology and Science Ireland (WITS). Její odhodlání prosazovat rozmanitost a inkluzi sahá až k podpoře ženského uprchlického hnutí na postu velvyslankyně a působení v různých národních poradních orgánech. Andrea Johnson získala doktorát z informatiky na University College Cork v Irsku.

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě.

Newsletter