Pipedrive odhaluje produktovou strategii pro rok 2023. Soustředí se na podporu malých a středních firem

Estonský scale-up Pipedrive, který vyvinul globální prodejní CRM platformu pro malé podniky, zveřejnil svou strategii pro rok 2023. Ta je plně založena na pochopení potřeb zákazníků a usnadnění jejich práce skrze různé kanály, například prostřednictvím zpětné vazby získané v rámci interního programu The Voice of Customer. Na základě toho bude Pipedrive při vylepšování svých produktů v letošním roce brát v potaz primárně skutečné potřeby profesionálů v oblasti prodeje a zaměřovat se na podporu růstu tržeb malých a středních firem, a to i přes nejistotu v době recese.

„Víme, co dnes obchodníky trápí a ztěžuje jim práci. My se tyto problémy snažíme rozpoznávat, řešit a denní strasti proměnit v konkurenční výhodu. S měnící se ekonomikou je na zákazníky vyvíjen tlak a my chceme zajistit, aby jim naše nástroje pomohly rychle a efektivně vyhledávat nové obchodní příležitosti. V tomto roce chceme především vyslyšet přání a požadavky uživatelů, agilně na ně reagovat a umožnit jim prosperovat v konkurenčním prostředí,“ říká Shaun Shirazian, chief product officer v Pipedrive.

V uplynulém roce Pipedrive důkladně analyzoval zpětnou vazbu od svých zákazníků a zahrnul ji do plánů vývoje produktu a jeho inovace. Klíčovými oblastmi v roce 2023, které malé podniky v rámci softwaru CRM potřebují, jsou automatizované a přizpůsobitelné funkce umožňující růst a také propracované nástroje pro vytváření e-mailů a zpráv. Díky těmto vylepšením budou prodejní týmy schopny podepisovat kontrakty rychleji, uskutečňovat hovory na základě dat z okamžitého hloubkového reportingu celého prodejního kanálu a v neposlední řadě přizpůsobovat si CRM na míru svému podnikání.

Připravované aktualizace produktů Pipedrive

  • E-mailová a vícekanálová schránka, která umožňuje synchronizaci více e-mailových účtů pro lepší přehled a užší spolupráci mezi obchodními zástupci a týmy
  • Automatizované e-mailové sekvence, které šetří čas obchodníků a zvyšují pravděpodobnost uzavření obchodu
  • Automatizované přiřazování, které urychluje ruční rozdělování velkého množství potenciálních zákazníků mezi obchodníky
  • Bohatší e-mailový reporting, který nabízí lepší přehled o klientech
  • Nové typy reportů, které poskytují obchodním zástupcům komplexní přehled o jejich klientské základně
  • Možnost rychlého vytváření kopií dashboardů, reportů a nastavených cílů, což snižuje množství manuální práce
  • Snadnější správa vytížených prodejních kanálů s flexibilními úpravami, tříděním a seskupováním obchodů
  • Další vizuální podněty pro zlepšení čitelnosti

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě.

Newsletter