Pipedrive posiluje top management právního oddělení. Phillip Mellet pomůže s legislativou i byznysem

Nejvyšší management estonského scaleupu Pipedrive získává novou posilu. Tou je Phillip Mellet, který stane v čele globálního právního týmu společnosti. Mellet do firmy přináší více než 15 let zkušeností, které získal například ve společnostech Healthpilot nebo InstaMed. Estonské firmě, která vyvinula inovativní CRM platformu pro malé a střední podniky, tak pomůže řešit legislativní rizika, interní programy, audity společností a další procesy.

„Phillip je cennou posilou našeho manažerského týmu. Věřím, že jeho odborné znalosti posunou naše právní, finanční i obchodní cíle. Díky svým úspěchům je ideálním lídrem, který bude pokračovat v budování základů, jež společnost Pipedrive v průběhu let postavila. To přispěje k dalšímu růstu firmy i k implementaci nových inovací ve prospěch malých a středních podniků po celém světě,“ říká Laurence Capone, CFO společnosti Pipedrive.

Mellet se bude podílet na řešení otázek strategie i zákonů. Jeho pracovní náplň zahrnuje dohled nad předpisy ovlivňujícími obchod, zákazníky i zaměstnance společnosti Pipedrive. Jako vedoucí globálního právního týmu a externí poradce bude mít na starost kontrolu nad interními procesy, jako jsou správa, řízení rizik, dodržování předpisů, smlouvy, zaměstnanecké záležitosti, soudní spory s třetími stranami, registrace i audit společnosti.

Jako zkušený právník s patnáctiletou praxí v korporátním prostředí na pozici general counsel stále vyhledává nové výzvy. Růstový model scaleupu Pipedrive, který je založený na inovaci produktu, proklientském přístupu a firemní přátelské kultuře, byly hlavní důvody, proč se Mellet rozhodl přidat ke společnosti. „Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu Pipedrive právě nyní, kdy společnost prochází transformačním obdobím a dosahuje tak zásadních pokroků. Jsem si jistý, že svými zkušenostmi přispěji ke zdokonalení procesů, které tak pomohou Pipedrive v dalším růstu,“ doplňuje Phillip Mellet.

Před nástupem do společnosti Pipedrive působil Mellet jako SVP & general counsel ve společnosti Healthpilot, digitální pojišťovací makléřské firmě poskytující služby pro osoby s nárokem na zdravotní pojištění Medicare. V letech 2013 až 2020 působil jako general counsel a senior vice president of corporate Development v InstaMed, fintechu, který koupil společnost JPMorgan Chase a který poskytuje platební řešení ve zdravotnictví. Mellet zahájil svou profesní kariéru jako podnikový právník a právník v oblasti cenných papírů v advokátní kanceláři Troutman Pepper LLP. Získal titul JD a MBA na Villanova University a titul z financí na Pennsylvania State University.

Pipedrive je přední nástroj pro řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodní a marketingové specialisty. Těm pomáhá držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro ně důležité. Startup byl založen v roce 2010 v Estonsku a pobočky má v Tallinnu, Tartu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Dublinu, Rize a Berlíně. Pipedrive ke svojí práci využívají obchodní týmy z více než 100 000 firem po celém světě. V České republice má tým 55 lidí, z toho 27 vývojářů a 17 lidí v produktové organizaci.

Newsletter