Placení od stolu táhne. Qerko získává seed investici, 2,5 milionu eur přidává Miton, Greenshark i Kyncl s Beckem. Aplikace letos odstartuje v Bratislavě, Berlíně a Vídni

Qerko letošek otevírá dalším úspěšným investičním kolem. Vkladem v celkové hodnotě 2,5 milionu eur podpořili český startup hned tři investoři. Jeden milion eur alokovalo investorské duo Robert Kyncl a Jaroslav Beck, další milion eur investoval technologický fond Greenshark a svou již třetí investicí podpořila Qerko skupina Miton, tentokrát půl milionem eur. Celková výše investic do startupu k roku 2022 tak atakuje hranici 100 milionů korun. Nově získané prostředky Qerko využije pro rozběhnutí svého působení v zahraničí – v dohledné době začne tištěné účtenky vytlačovat z restaurací a kaváren v Bratislavě, Berlíně a Vídni.

„V Qerku máme dlouholetého partnera. Digitalizace placení v gastronomii je v dnešní době logickým krokem. Hosté ušetří čas při čekání na zaplacení a zároveň není potřeba zbytečně tisknout účtenky, čímž se snižuje negativní dopad na planetu. Již třetí investicí do Qerka potvrzujeme, že byznys modelu důvěřujeme a vidíme v něm budoucnost. Věříme, že po covidové pandemii opět nastane příliv hostů do kaváren a restaurací, ve kterých lidé opět začnou trávit více času se svými přáteli,“ vysvětluje letošní investici Milan Zemánek, zakládající partner skupiny Miton. Investiční skupina Miton do Qerka investovala již dříve. V rámci pre-seed kola, které zvalidovalo market fit a celou myšlenku nejpohodlnější platby na světě, šlo o investici ve výši 36,5 milionu Kč rozdělenou do několika tranší.

Qerko ve světě

Příliv letošních investic umožní Qerku poprvé rozšířit své působení za hranice a tím pomoci gastronomii zezelenat i v dalších zemích. „Mám radost, že se podařilo ověřit, že naše aplikace má jasný market fit a rostoucí trend. Naše platforma přitahuje nové investory a ty stávající utvrzuje v jejich rozhodnutí. Nyní je před námi další velký úkol – škálování. Když náš produkt funguje v ČR a lidé jej mají rádi, je na čase více šlápnout do pedálů a zrychlit ve škálování i expandovat na další trhy. Dostali jsme se do fáze, kdy si hosté QR kód na stole automaticky spojí s brandem Qerko, tedy možností okamžité platby. Nové investice v dohledné době využijeme ke zrychlení na domácím trhu, ale také k expanzi do Bratislavy, Berlína a Vídně. I když jsou Německo a Rakousko trhy s vlastními specifiky, vstupujeme na ně s prověřeným a vyladěným produktem a věříme, že si naše sousedy získáme,“ pochvaluje si příliv nových investic Lukáš Kovač, zakladatel a CEO Qerka.

Rok 2021 Qerko zakončilo s celkovým počtem podniků blížícím se tisícovce a s více než sto sedmdesáti tisíci uživateli. Čtvrtina všech aktivních uživatelů si aplikaci oblíbila natolik, že jejím prostřednictvím platí pravidelně, a více než polovina využívá k platbám mobilní peněženky Apple Pay a Google Pay. Přepočteno na čas Qerko dohromady ušetřilo zákazníkům a obsluze téměř devadesát tisíc hodin. Úspora času ovšem není to jediné, čím Qerko přispívá. Z dat vyplývá, že díky Qerku podniky zvyšují svůj zisk, otočí více stolů a obsluha obdrží až o 44 % větší spropitné než v případě platby přes terminál.

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné dohromady, či zvlášť a poprosím vás k pokladně. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Qerko, které disponuje licencí ČNB, umožňuje svým podnikům skutečně poznat své zákazníky, odměnit je za věrnost a motivovat je k návratu. Data o platbách Qerko transformuje do vhledu restaurací o zákaznickém chování a CRM systému, ze kterého je jednoduché automatizovaně naplánovat kampaně na segmenty zákazníků na základě jejich nákupního chování. To vše, aniž by bylo narušeno soukromí uživatelů. Oproti platbě kartou dostává obsluha i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují rovnoudo pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.

Newsletter