Plzeňský Daikin svým zaměstnancům od dubna zvýšil mzdy i odměny za odpracované roky

Plzeňská pobočka společnosti Daikin, předního producenta klimatizačních jednotek a tepelných čerpadel, uzavřela se svými zaměstnanci novou kolektivní smlouvu. Od 1. dubna tak došlo k významnému navýšení mezd i odměn za odpracované roky. Celkově byl rozpočet na mzdy navýšen o 6,6 %. Reálné navýšení je u každého zaměstnance individuální. Plošně si však polepší minimálně o 2000 korun.

Daikin se svými zaměstnanci uzavřel novou kolektivní smlouvu, na základě které se od letošního dubna zvýšil rozpočet na mzdy o 6,6 % oproti předchozímu fiskálnímu roku. Reálné navýšení mzdy se u každého zaměstnance skládá ze dvou částí – plošné a individuální. První je stanovena vedením firmy jako garantované navýšení a činí 2 000 korun. Druhá část je určena na základě výkonnosti a přístupu k plnění pracovních úkolů během uplynulého roku daného zaměstnance.

„Vnímáme současnou ekonomickou situaci, proto jsme na základě nové kolektivní smlouvy zvýšili mzdy všem našim zaměstnancům. Zároveň jsme také o 50 procent navýšili odměny za odpracované roky, protože si vážíme věrnosti a toho, že s námi naši zaměstnanci zůstávají,“ uvádí Jan Voch, správní ředitel společnosti Daikin CZ.

Ocenění za odpracované roky

Kolektivní smlouva mění také výši odměn za odpracované roky a pravidla u výplaty pololetních bonusů. Odměny za odpracované roky byly zvýšeny o 50 %. Za pět odpracovaných let odmění společnost Daikin své zaměstnance 7 500 body do programu Benefit Plus, za deset odpracovaných let tato odměna nově činí 15 000 bodů a po patnácti letech se mohou zaměstnanci těšit na 22 500 bodů. U dvacátého výročí je nově odměna místo bodů do programu poskytována formou výplaty do mzdy, a to ve výši 30 000 korun.

U pololetních bonusů, které jsou vypláceny na základě osobního ohodnocení každého zaměstnance, došlo k úpravě umožňující vedoucím lépe zhodnotit výkon svých podřízených.

Daikin je významným celosvětovým producentem tepelných čerpadel a klimatizačních jednotek. V letošním roce firma slaví 100 let na trhu. Plzeňská pobočka Daikin Industries Czech Republic s.r.o. byla založena v květnu 2003 a zároveň byly položeny základy výrobního areálu Daikin situovaného v plzeňské industriální zóně Borská pole. Areál Daikin se tak se svým plánovaným a cíleným růstem stává jednou z hlavních dominant Borských polí. Vývoj a výroba v plzeňském zastoupení jsou zaměřeny na klimatizační jednotky a tepelná čerpadla pro domácnosti.

Newsletter