Americký dolar na začátku týdne znovu oslabuje vůči euru, v jednu chvíli se dostal nad 1,049 EURUSD a je na nejslabší úrovni od června. Polský zlotý mírně posílil, dostal se pod hranici 4,680 EURPLN než se kurz odrazil zpět.

Počet příznivců jednoduché platby v restauracích vzrostl za rok třiapůlnásobně. Platit Qerkem je stále populárnější

Český startup Qerko, který skrze QR kód přináší pohodlné placení v restauracích, kavárnách a dalších podnicích, hodnotí uplynulou letní sezonu. Ukázalo se, že meziročně vzrostl počet uživatelů, kteří prostřednictvím QR kódu v podnicích platí více než třiapůlnásobně. Nárůst zaznamenal i počet uzavřených plateb skrze Qerko, stejně tak celkový objem plateb. Oba tyto parametry se meziročně zvýšily téměř čtyřikrát. Podle Qerka dokázaly podniky jen za letošní letní sezonu zprostředkovat skrze QR kód takřka polovinu celkového objemu tržeb (GTV), které byly prostřednictvím aplikace od ledna letošního roku uhrazeny.

 

„Letní sezona je pro restaurace, kavárny a hospody tradičně nejvýdělečnějším obdobím v roce. Sledujeme, že podniky, které naši službu svým hostům nabízejí, dovedly její benefity dobře vysvětlit. Výsledek jejich proaktivního přístupu se na zájmu hostů o platbu skrze QR kód viditelně odrazil,“ komentuje Lukáš Kovač, CEO společnosti Qerko.

Růst Qerka a letošní léto

Od loňské sezony zaznamenalo Qerko nárůst hned v několika ohledech. Meziročně totiž počet příznivců pohodlné platby skrze QR kód vzrostl téměř tři a půl násobně. Na Qerko tak při platbě své útraty v podnicích pravidelně spoléhá sto tisíc uživatelů. Ukázalo se také, že lidé v restauracích, hospodách a kavárnách využívají QR kód při platbě stále častěji – například počet uzavřených plateb se meziročně zvýšil čtyřikrát.

Čtyřikrát vzrostl meziročně i celkový objem tržeb, které byly prostřednictvím Qerka uhrazeny. Qerko také pozoruje, že jen od počátku června do konce srpna zaznamenaly podniky skrze QR kódy celou polovinu objemu plateb, které byly dosud za letošní rok uzavřeny.

„Je pro nás skvělá zpětná vazba, že podniky, které svým hostům platbu prostřednictvím naší aplikace umožňují, dosáhly v létě takových výsledků. Ukazuje se, že nabízení jednoduché platby zákazníkům má pro podnik velký přínos, a my věříme, že letošní sezona inspiruje mnoho dalších podniků k implementaci naší služby,“ dodává Kovač.

V současnosti Qerko spolupracuje s více než 1 000 podniky a má více než čtyři sta tisíc registrovaných uživatelů. Sto tisíc z nich pak platí každý měsíc pohodlně pomocí aplikace alespoň dvakrát.

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné „dohromady, nebo zvlášť – a poprosím vás k pokladně“. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.

Newsletter