Podle zprávy Finance Magnates za čtvrté čtvrtletí 2020 je XTB pátým brokerem na světě, co se týče počtu aktivních účtů

Začátkem února tohoto roku skupina XTB zveřejnila své předběžné finanční výsledky za rok 2020. Z rekordních hodnot výnosů a zisků skupina vykázala i nejvyšší hodnoty z hlediska aktivních klientů. Na konci čtvrtého čtvrtletí 2020 dosáhl průměrný počet aktivních klientů (průměrný počet klientů, kteří provedli alespoň jednu transakci v tříměsíčním období) 72 346. Tento výsledek umožnil skupině XTB získat páté místo v žebříčku největších globálních brokerů z hlediska počtu aktivních klientů v Quarterly Intelligence Report, který vydal portál Finance Magnates.

„Jednou z priorit společnosti XTB je zaměřit se na rostoucí požadavky našich klientů poskytováním nejlepší investiční nabídky – co se týče instrumentů, platformy i služeb. Na podzim minulého roku jsme představili nabídku, která zahrnuje investice do akcií bez poplatků do měsíčního objemu 100 000 EUR; zároveň neustále zdokonalujeme naše platformy xStation a xStation Mobile. Tyto aktivity měly vliv na výsledky – v roce 2020 jsme získali více než 112 000 nových klientů, což je dohromady tolik, jako v letech 2014 – 2019. A nezpomalujeme – v roce 2021 chceme získat dalších minimálně 120 000 nových klientů.“ Řekl Omar Arnaout, generální ředitel společnosti XTB. „Jsme však obzvláště hrdí na počet aktivních klientů, kteří nám umožnili být v globální TOP 5 brokerů poprvé – ukazuje to, že klienti oceňují naši nabídku a že si váží obchodování s XTB,“ dodal Omar Arnout.

Zaměření na získávání nových klientů potvrzují údaje zveřejněné skupinou. Skupina XTB byla z hlediska zvyšování počtu aktivních klientů nejdynamičtější z pěti největších brokerů. Ve srovnání čtvrtého čtvrtletí 2020 se stejným obdobím roku 2019 zaznamenalo XTB nárůst o přibližně 41 500 aktivních klientů, tedy o 135 % (ve čtvrtém čtvrtletí 2019 měla XTB přibližně 30 800 aktivních klientů).

V celkovém pořadí brokerů z hlediska největšího počtu aktivních účtů popsaného ve zprávě Finance Magnates se XTB posunula z 20. (čtvrté čtvrtletí 2019) na páté (čtvrté čtvrtletí 2020) místo, přičemž zaznamenala i nejvyšší nárůst aktivních klientů z pěti největších brokerů.

Seznam pěti top brokerů z hlediska počtu aktivních účtů zahrnutých ve zprávě Finance Magnates je uveden v následující tabulce:

 

  Aktivní účty
Q4 2020 (tisíc)
Aktivní účty
Q4 2019 (tisíc)
Rozdíl
IC Markets 191 129 + 48 %
Plus500 185 115 + 61 %
IG Group 121 90 + 34 %
GAIN Capital 93 73 + 27 %
XTB 72 25 + 135 %

Zdroj: Finance Magnates, Quartely Intelligence Report Q4 2020 and Q4 2019


Jeden z nejdynamičtějších brokerů na světě

Finance Magnates je jedním z největších globálních online portálů pro obchodování s množstvím aktiv. Tým analytiků Finance Magnates Intelligence publikuje čtvrtletní zprávy shrnující investiční průmysl – popisuje společnosti v něm působící, jakož i trendy, novinky a regulační změny. XTB Group je jedním z brokerů, který se ve zprávách objevuje už roky, ale poprvé byl zařazen do TOP 5 v seznamu největších společností z hlediska počtu aktivních klientů.

„V našich čtvrtletních zprávách zveřejňujeme žebříčky největších brokerů v rámci FX / CFD brokerů. V posledním čtvrtletí 2020 přitáhly výsledky XTB zvláštní pozornost – tento broker dosáhl největší čtvrtletní nárůst počtu aktivních účtů, což mu umožnilo poskočit do první pětky globálních zprostředkovatelů. Data ukazují, že společnost dokázala transformovat zvýšený zájem o investování způsobený výraznou volatilitou trhu a přilákat velkou skupinu investorů, čímž se za jediný rok více než zdvojnásobila jejich základna aktivních účtů.“ uvedl Sylwester Majewski, vedoucí zpravodajského týmu společnosti Finance Magnates.

Úplný přístupu k čtvrtletním zpravodajským informacím Finance Magnates lze získat po registraci na stránce https://www.financemagnates.com/intelligence/

Další podrobné informace sumarizující aktivity skupiny XTB v roce 2020 jsou obsaženy v Aktuální správe č. 2/2021 – „Předbežné finanční a provozní výsledky za rok 2020“, která je k dispozici ke stažení na této adrese.

Newsletter