Popularita videoobsahu na internetu stále stoupá. Toho si je vědom i fond DEPO Ventures a investuje do jihoafrické sportovní streamovací platformy Pulse

Startup Pulse z Kapského Města chce změnit zavedené zvyky na poli streamování. Jeho cílem je přenést zážitek streamování e-sportu, který je znám z platformy Twitch, do outdoorového sportování. Chce tak umožnit sportovcům přinést živé přenosy svých výkonů, a to v takzvaném režimu POV, tedy point of view, kdy divák vidí záběr z pohledu první osoby. Nyní získává investici v celkové výši 275 tisíc eur, přičemž 75 tisíc investuje Grouport, součást DEPO Ventures, a 200 tisíc syndikace andělských investorů, mezi nimiž je také Přemysl Trojan, český investor žijící v Kapském Městě. Celkem chce Pulse získat v tomto kole 500 tisíc eur, které plánuje využít na růst týmu a dokončení nástrojů pro tvůrce obsahu.

„Pro naše investice sice hledáme partnery zejména v oblasti střední a východní Evropy (CEE), spolupracujeme však s několika projekty i mimo tento region. A právě takovým je i jihoafrický Pulse, ke kterému nás dovedl jeden ze členů týmu Pulse a současně člen našeho angel networku, který je z Česka. Nebýt této spojky, pravděpodobně by k investici nedošlo,“ říká zakladatel a CEO DEPO Ventures Petr Šíma.

Sportovci sportovcům

Ačkoliv jsou všechny druhy outdoorového sportu v současnosti na vzestupu, tradiční vysílací kanály jim neposkytují dostatečný prostor. Pro amatérské sportovce pak neexistuje žádná platforma zaměřená na sdílení pouze sportovního obsahu, a na sociálních sítích je obsah fragmentovaný nebo se k němu člověk často ani nedostane. Profesionální sportovci mají mnohdy také více sledujících než týmy či značky, pod kterými závodí, ale jejich obsah se k fanouškům dostává jen těžko. Proto přichází Pulse, jenž chce svým řešením umožnit fanouškům prožít výkon živě, z pohledu samotného sportovce, ale zároveň dát fanouškům možnost stát se tvůrcem vlastního obsahu a budovat si svou vlastní síť.

„Věříme, že přenášet sport by mělo být stejně snadné, jako je streamování videoher. Chceme, aby Pulse bylo synonymem pro Twitch v oblasti sportu. Aby sportovci, ať profesionálové nebo amatéři, měli možnost prožít sportovní výkon v plném přenosu. Současná investice nám tak pomůže v rozšíření našeho týmu, dokončení nejdůležitějších funkcí a přilákání těch správných sportovců, kteří se stanou motivací pro ostatní,“ říká jeden ze zakladatelů Pulse Armand du Plessis.

GoPrem počínaje, Pulse Wearem konče

V první fázi chce Pulse svého cíle dosáhnout maximálním využitím akčních kamer GoPro. Zejména zjednodušeným zpracováním natočeného obsahu, kdy je v současnosti časově náročné vybrat či upravit natočené záběry. Platforma umožní jednoduchou synchronizaci jak v desktopu, tak v mobilním zařízení, nebo také automatizovaný výběr těch nejlepších momentů. Následně pro další fázi plánuje vývoj vlastního „Pulse Wear“ ve spolupráci se společností Haltian (Oura Ring), který odbourá nutnost nosit při sportu různé popruhy či nepohodlné doplňky. Díky jejich hardwaru pak bude možné vysílat na platformu jakýkoliv sportovní výkon přímo z pohledu sportovce. V počátku se pak chce soustředit zejména na běh, lezení a cyklistiku.

Nekončící řada

Celkem se jedná již o desátý projekt, který si andělský fond Grouport spadající pod DEPO Ventures vybral. Zařadí se tak mezi startupy jako například Tatum, BikeFair, Neuronix AI, Spendee nebo SmartGuide.

„Vždy si vybíráme ty projekty, u kterých jsme přesvědčení, že mají šanci nastartovat odvětví, do kterého by se ostatní ani nepustili. V případě Pulse je to sázka na trend ‚creator economy umožňující profesionálním sportovcům nejen distribuci obsahu novou atraktivní cestou, ale zejména jeho monetizaci. Armand v sobě snoubí unikátní profil profesionálního ultraběžce a zkušeného vývojáře, který již dovedl jeden startup k úspěchu. Těší nás, že u toho můžeme být s Armandem a celým týmem právě my,“ dodává partner Grouportu Michal Ciffra.

Andělský fond Grouport reaguje svým unikátním konceptem angažovaného investování na nedostatek „chytrého“ financování raných technologických startupů v ČR a střední Evropě. Špičkoví manažeři a majitelé firem tak mají možnost podílet se na aktivitách fondu, poskytnout svou expertizu, rozvinout síť kontaktů, a tím pomáhají zvyšovat hodnotu portfolia. Fond investoval například do projektů SmartGuide, TATUM, Spendee nebo BikeFair.

DEPO Ventures je investiční skupina, která buduje evropský syndikát andělských investorů. Spravuje andělské fondy a mezinárodní network andělských investorů, kde jim zjednodušuje investiční proces a snižuje investiční riziko. Vizí DEPO Ventures je naučit úspěšné podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Newsletter