Americké výnosy pokračují v růstu. Dolar se proti euru obchoduje nad 1,0600 za euro. Koruna díky nárůstu krátkých sazeb zpevnila pod 25,20 za euro.

Pozitivní náladu na kryptotrhu potvrzují i čísla Invity. Startup z dílny SatoshiLabs má za sebou milník miliardy dolarů v hodnotě zpracovaných transakcí

Přes 50 tisíc aktivních uživatelů ve 156 zemích světa a zpracované transakce v hodnotě přes 1 miliardu dolarů. Taková jsou některá z čísel ukazující růst platformy Invity za poslední čtyři roky a také zájem o nestátní digitální měny. Invity je jedna ze čtyř společností spadajících pod největší tuzemský kryptoholding SatoshiLabs. Umožňuje porovnat nabídky směnáren, rychle a bezpečně nakoupit, prodat nebo spořit kryptoměny pomocí metody dollar-cost averaging (DCA). Nejaktivnější uživatele si Invity našla ve Spojených státech, Nizozemsku, Německu a Česku, což jsou země, kde se kryptoměny těší historicky velkému zájmu. Její hlavní misí je být vstupní bránou pro nováčky, což jí dnes umožňuje i vlastní mobilní aplikace. Tam ale zdaleka nekončí.

„S nápadem založit Invity jsme přišli v roce 2019, protože jsme věděli, jak by podobná platforma mohla přispět k vizi finanční svobody, kterou celé SatoshiLabs prosazuje. Za čtyři roky se nám tak podařilo Invity rozvinout v platformu, která má globální uživatelskou základnu. Naším cílem zůstává představit svět kryptoměn nováčkům, nicméně víme, že platformu používá široké spektrum uživatelů i z řad zkušených držitelů. A hodnota transakcí, která překročila jednu miliardu dolarů, je důkazem, že to děláme správně. Možnosti platformy ovšem budeme v dohledné budoucnosti dále rozšiřovat,“ uvádí Štěpán Uherík, spoluzakladatel Invity, který zároveň působí v roli CFO celé skupiny SatoshiLabs.

Štěpán Uherík, CFO SatoshiLabs

Invity je v jádru agregátor směnáren, kde uživatelé mohou porovnávat různé nabídky a směnné kurzy kryptoměn. Platforma nabízí přes 4 000 směnných párů. Dnes už má i vlastní aplikaci a na kontě přes 320 tisíc transakcí. Mezi ty nejpopulárnější obchodované kryptoměny patří na prvním místě bitcoin, ethereum a pak zejména tzv. stablecoiny, což je typ kryptoměny, která udržuje stabilní hodnotu ve srovnání s tradičními měnami. Invity je zároveň součástí každé kryptopeněženky Trezor a procesuje tak i transakce prováděné jejími držiteli.

Ekosystém pro všechny

Invity založili v roce 2019 Štěpán Uherík a Jiří Brada. Platforma v současnosti disponuje týmem skoro 30 lidí, který má na starosti vývoj a provoz platformy. Jako taková má Invity v rámci skupiny SatoshiLabs svou vlastní roli, stejně jako ostatní projekty. Zatímco Trezor nabízí uživatelům možnost ukládat si své kryptoměny na fyzickou kryptopeněženku a zaměřuje se na bezpečné a jednoduché uchování kryptoměn, Invity má primárně za cíl oslovit ty, kteří s kryptoměnami teprve začínají, nebo si od nich dosud drželi odstup. „Hlavním cílem je ale postupně tyto začátečníky vzdělávat a vysvětlit i výhody self-custody, tedy držení kryptoměn na fyzické peněžence. Edukovat plánujeme rovněž v rámci chystané online akademie,“ říká Jiří Brada, CEO a druhý ze zakladatelů Invity.

Zájem o kryptoměny v posledních měsících roste, což mělo pozitivní dopad i na zájem lidí o služby Invity. Bitcoin se na začátku minulého roku prodával za sotva 17 tisíc dolarů, jeho cena však během roku poměrně stabilně rostla a na začátku prosince překonala 40 tisíc. „Nedávno byl schválen bitcoinový ETF, což sice nepřineslo výrazné navýšení ceny bitcoinu, jak mnozí očekávali, avšak trend ceny jde dlouhodobě jednoznačně nahoru. Letos nás navíc ještě čeká například halving, další půlení bitcoinu, které by mohlo ovlivnit cenu, ale také nemusí. Spekulace o ceně bitcoinu tedy bývá ošemetná, pokud budeme usuzovat z vývoje v minulosti, není meta 100 tisíc dolarů tento rok nepředstavitelná, ale je to čistě spekulace,“ komentuje Uherík.

Více o Invity

Invity je technologický startup spadající pod skupinu SatoshiLabs. S přesvědčením, že kryptoměny by měly být dostupné všem, se Invity snaží uživatelům zjednodušit jak vstup do světa kryptoměn, tak i proces obchodování a spoření s nimi. Mezi produkty společnosti patří integrovaný obchodní systém v hardwarové peněžence sesterské společnosti Trezor, nástroj pro porovnávání kryptoměn Invity.io a také mobilní aplikace Invity. Zbrusu nová aplikace nabízí maximálně zjednodušené a uživatelsky přívětivé prostředí a také praktické vzdělávání všem zájemcům o kryptoměny. Invity pomocí svých služeb usiluje o bezpečnou adopci bitcoinu a pomáhá lidem udělat první krok k finanční nezávislosti.

Více o SatoshiLabs

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení nezávislosti jednotlivce a budování decentralizovaného finančního ekosystému prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity.

Newsletter