Koruna oslabuje jako jediná z regionu. Obchoduje se těsně pod 24,70 za euro. Dolar proti euru postupně smazává dnešní ztráty. Kurz testuje hranici 0,9600 EURUSD.

Přání nepočká, Twisto ano! Fintech odstartoval závěrečnou fázi vánoční kampaně, v hlavní roli odložené platby a rozložení na třetiny

Twisto odstartovalo poslední fázi své vánoční kampaně. Ta má lidi při vánočních nákupech motivovat k využívání splatnosti až po Vánocích a k rozložení větších výdajů na třetiny. Obě služby jsou zdarma a bez navýšení. Koncept kampaně je založen na představení Twista jako služby, která pomáhá lidem plnit vánoční přání, a hlavním claimem je „Přání nepočká. Twisto ano!“. První fáze kampaně začala už v listopadu spuštěním webu prejusi.twisto.cz. Nyní Twisto představilo animovaný vánoční videospot a tři produktová videa. Český fintech, jehož akvizice byla nedávno dokončena australským Zipem, celou kampaň připravil inhouse.

Za vánoční kampaní stojí koncepčně i exekučně interní brand tým Twista, jmenovitě Radek Kratochvíl a Kateřina Kořínková, v čele marketingu je od letošního léta Pavel Rath. První fáze kampaně byla spuštěna už na začátku listopadu. Twisto představilo generátor přání, stránku prejusi.twisto.cz, kde prezentuje vánoční nabídku partnerských e-shopů. U desítky z nich je možná platba až po Vánocích.

„Chtěli jsme našim zákazníkům poskytnout relevantní nabídku s předstihem. S ohledem na vývoj v ČR – pandemická situace nebo nízké kapacity výrobců – je pro všechny mnohem větší výzvou zajistit Vánoce včas. Proto jsme s vybranými partnery zahájili kampaň s konceptem přání již v listopadu. Brzký start se nám osvědčil, u buy now pay later plateb s Twisto Pay jsme zaznamenali 20% nárůst,“ komentuje probíhající kampaň Pavel Rath, CMO Twista.

První prosincový týden pak Twisto představilo nový animovaný spot a tři produktová videa, ve kterých kromě platby až po Vánocích nabízí také možnost rozložit si větší výdaje nad 1 500 Kč na třetiny bez navýšení a zdarma. Kampaň je určena především pro online prostředí, vedena je zejména na Youtube, Spotify, sociálních sítích a v dalších online výkonnostních kanálech s podporou agentury Marketup.

„Přání je magické slovo, které je duchem Vánoc. Přejete si někoho obdarovat, přejete si hezký dárek, ale také si přejete zažít krásné Vánoce a konečně se vidět s celou rodinou. Vybrali jsme tak claim ‚Přání nepočká. Twisto ano!‘, protože Twisto je způsobem, jak si přání splnit. Hlavním vizuálním motivem se pak stala vánoční křišťálová koule, která je synonymem splnění přání – stačí s ní zaklepat a něco si přát,“ popisuje Radek Kratochvíl z brand týmu Twista.

Více o službě Twisto

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013 jako první v ČR zavedlo platby BNPL (buy now pay later, nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto Pay lze na jedno kliknutí, bez registrace a zdarma platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 14 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) – virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a Nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2018 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. V roce 2021 Twisto koupil australský fintechový lídr Zip, český fintech se tak stal centrální součástí jeho evropské strategie. www.twisto.cz

Newsletter