Pražská burza dnes solidně posílila, dařilo se Erste a VIG

Index PX  dnes vyrostl o silných 1,37 % , kdy trh doháněl světové burzy po své  jednodenní pauze. Rakouské tituly dnes byly mezi vítězi, Erste přidala 1,96 % a VIG 3,6 %. ČEZ byl během dne pod prodejním tlakem, podařilo se mu však zavřít s mírnými zisky, především díky závěrečné aukci. Objem dnes byl na tomto titulu průměrný – 400 tis. kusů.

Akcie KB se dnes postaraly o nadpoloviční objem BCPP, téměř 100 tis. kusů. Titul se obchodoval v úzkém pásmu a 5090/5130 a pohybuje se tak na své krátkodobé rezistenci.

Akcie O2 se dnes přehouply přes 250 Kč, zahraniční investoři pokračují v kumulování pozic před zařazením titulu do indexu MSCI, domácí investoři pokračují ve vybírání tučných zisků. Akcie Pegasu se při slušném objemu 61 tis. kusů drží nad svým  supportem 700 Kč.

V celém našem regionu byl dnes vidět příliv peněz, BUX vyrostl o 1,5 % a WIG o 0,8 % , Západoevropské trhy se aktuálně pohybují kolem 0 a americké indexy přidávají kolem 0,5 % . Celkový dnešni  objem na BCPP dosáhl nadprůměrných 880 milionů korun. 

Newsletter