Proč čistit ekologicky zejména v domácnostech s dětmi? Děti nemají tak dobře vyvinutou imunitu, proto snáze podléhají bakteriím a jiným patogenům

Pro každého rodiče je prioritou, aby jeho děti vyrůstaly v bezpečném a čistém prostředí, ve kterém se nejen budou cítit dobře, ale také předejdou bakteriálním, infekčním a dalším onemocněním či alergiím. Pro tyto účely si mohou vybrat z celé řady čistících prostředků, nicméně na trhu se mnohdy setkáte s nebezpečnými produkty obsahujícími zdraví škodlivé látky. Je nutné si uvědomit, že děti nemají tak dobře vyvinutou imunitu, proto snáze podléhají bakteriím a jiným patogenům. Naštěstí existuje způsob, jak se vyhnout potenciálním zdravotním problémům – dokonce můžete pomoci nejen vašim dětem, ale také naší planetě.

Zdraví dítěte na prvním místě. Ačkoliv přirozeně spojujeme zdraví a čistotu prostředí, v němž se nacházíme, ne vždy je nejlepším řešením odstranit veškerou špínu z dosahu. Možná se budete divit, ale děti potřebují být vystaveny určitým typům bakterií, aby jim v budoucnu mohly účinně vzdorovat. Jinými slovy, přijde-li dítě do kontaktu s běžným typem bakterií, vytvoří si vůči nim odolnost neboli rezistenci. Rodiče by tedy zajisté měli dbát na čistotu svého dítěte, to však neznamená, že za ním budou dychtivě běhat s dezinfekcí. Úplně postačí, když jej budete nechávat dovádět s ostatními venku na pískovišti a podobně. Navzdory tomu je potřeba doma udržovat čistotu, aniž byste přitom používáním nežádoucích prostředků ohrožovali zdraví dítěte i ostatních členů domácnosti.

Ekologické čištění se stalo trendem posledních let z mnoha důvodů – primárně je to však díky šetrnému použití a maximální bezpečnosti, protože neobsahují škodlivé látky, jako jsou fosfáty, bělidla, amoniak, syntetické vůně.

Bezpečnější varianta čištění

Dětský imunitní systém se teprve vyvíjí, proto není schopen tak dobře odolávat patogenům, které s sebou přinášejí riziko onemocnění. Některé neekologické prostředky sice dokážou zbavit dům bakterií, ovšem často obsahují škodlivé sloučeniny způsobující méně, či více závažné choroby nebo alergie.

Nezřídka se setkáte s produkty, které mohou dokonce ohrozit život vašeho dítěte, což se u ekologických variant stát nemůže. „Takzvané „eco-friendly“ prostředky jsou prakticky netoxické a méně dráždí pokožku i dýchací cesty, čímž snížíte pravděpodobnost výskytu chronických onemocnění,“ vyzdvihuje výhody eco prostředků Alexandr Řeháček, zakladatel AYETO Eco, ayetoeco.cz.

Pokud naopak používáte agresivní, neekologická čistidla, zde je přehled nejčastějších zdravotních problémů, které způsobují u dětí:

Ekzém – dětská pokožka je velice náchylná k podráždění, přičemž těkavé a jiné látky přítomné v syntetických čisticích prostředcích často způsobují kožní onemocnění. Vědci se shodují na tom, že některé kožní choroby mohou člověka provázet celým životem, proto se vyplatí nepodcenit prevenci.

Podráždění očí a dýchacích cest – výpary z neekologických čističů mohou dráždit dýchací cesty a podílet se tak na rozvoji astma, alergie či jiných respiračních chorob. Ohroženy bývají také oči vašeho dítěte – zarudnutí, slzení a pálení nejsou ničím ojedinělým.

Otrava – malé děti často experimentují a zkouší, jak chutnají všelijaké ty voňavé věci kolem nás. Ve skutečnosti více než milion dětí mladších 5 let ročně spolkne některý z typů čisticích prostředků, které se běžně nacházejí v domácnosti. Ekologické výrobky minimalizují riziko otravy a dalších nežádoucích účinků, pokud dojde k požití.

Učte vaše děti udržitelnosti

„Téma udržitelnosti je čím dál více skloňované po celém světě, protože se týká bez výjimky každého z nás. Pokud vám není lhostejné, jaký svět po nás převezmou následující generace, i vy můžete přispět svým dílem ke zlepšení aktuální situace. Ekologické výrobky jsou dnes široce dostupné, proto neváhejte a pusťte se do této „zelené“ změny ihned,“ vyzívá Řeháček z ayetoeco.cz.

Miliony rodičů po celém světě jdou příkladem svým dětem, někteří je dokonce aktivně učí udržitelnosti a vysvětlují, proč je důležitá nejen pro ně samotné, ale také pro planetu jako celek. Pokud jsou odmala vychováváni ve víře, že péče o životní prostředí je součástí našeho každodenního života, potom jim nedělá sebemenší problém žít ekologicky, ba naopak jim tento životní styl přináší radost. Nikdy není pozdě na změnu! Naše planeta se vám odvděčí.

PRODUKTOVÉ TIPY

AYETO Eco – Ekologický úklid domácnosti, práškový koncentrát 250 g (na 25 litrů)

Účinně a šetrně odstraňuje nečistoty z veškerých vodou omyvatelných povrchů.

Návod na přípravu: Prázdnou láhev (1000 ml) napusťte do poloviny vodou o teplotě 40 °C. Přidejte dvě středně velké čajové lžičky prášku Ayeto (cca 10 g). Po chvíli se prášek Ayeto zcela rozpustí a nebude tvořit pěnu. Následně dolejte láhev opět teplou vodou do plna. Nasaďte aplikátor a obsah důkladně protřepejte. Nyní je váš ekologický pomocník připraven k úklidu.

Použití: Hotový přípravek slouží k úklidu celé domácnosti. Jemně a důkladně vyčistí nečistoty a můžete s ním pracovat univerzálně. Skvělý, inteligentní pomocník, který se vyplatí a funguje.

250 g | 1 litr = 16 Kč, 399 Kč

K dostání: www.ayetoeco.cz

Newsletter