Productboard boří stigma kolem duševního zdraví a nově spolupracuje se Soulmio

Český startup Productboard pokračuje v rozšiřování benefitů, jež nabízí svým více než 280 členům týmu. Nově se technologický startup rozkročený mezi Prahu, San Francisco, Vancouver a čerstvě i Dublin spojil s českou platformou Soulmio. Tu si Productboard vybral především díky jejímu online programu péče o duševní zdraví a mentální pohody, který je v angličtině a mohou jej využít všichni členové týmu. V rámci spolupráce dostanou evropští zaměstnanci od Soulmia tři online psychoterapeutická setkání zdarma.

Sandra Fridrichová a Simona Zábržová

„Věříme, že Productboardu se bude dařit nejvíce v momentě, kdy se nejvíce daří i zaměstnancům – to vždy byla naše filozofie, která se nám vyplácí. Naše prostředí může být občas náročné a stresové, my však zaměstnance nebereme pouze jako nástroje. Naopak chceme, aby rostli spolu se společností. Proto je pro nás jejich duševní zdraví jednou z klíčových priorit. Spolupráce se Soulmio je tak jenom dalším z celé řady kroků, které pro podporu mentálního zdraví v Productboardu děláme,“ vysvětluje přístup Productboardu ke svým zaměstnancům spoluzakladatel společnosti Hubert Palán.

Productboard již byl v průběhu letošního roku za svou péči o zaměstnance několikrát oceněn. Americký časopis Forbes ho zařadil na 22. místo z více než 2 000 firem v žebříčku nejlepších startupových zaměstnavatelů. Získal taktéž několik ocenění od srovnávače zaměstnavatelů Comparably – za nejlepší vedení, nejlepšího CEO pro diverzitu a nejlepší kariérní růst, a to v konkurenci několika desítek tisíc firem.

O terapii si řekli zaměstnanci, Soulmio jim nabídne také wellness program

Nápad zprostředkovat zaměstnancům terapii vzešel z interního dotazníku, který mezi zaměstnanci zjišťoval, jak by jim Productboard mohl pomoci udržet se v dobré mentální kondici. Terapie byly s přehledem nejžádanější – zájem o její zprostředkování vyjádřila více než polovina hlasujících zaměstnanců. Druhý nejčastější požadavek bylo fyzické cvičení, o které měla zájem necelá pětina hlasujících zaměstnanců.

Pro spolupráci s českým projektem Soulmio se Productboard rozhodl po důkladném průzkumu trhu. Zaměstnancům společnosti v Evropě nabídne první tři sezení v rámci online terapie zdarma. Pokud budou chtít v terapii pokračovat, firma jim zajistí výhodnější cenu. Pro terapie pro kolegy v Americe a Kanadě Productboard lokálního partnera teprve hledá, a to především z důvodu rozdílných časových pásem. Zaměstnanci jak v Severní Americe, tak Evropě však budou mít přístup také k wellness programu Soulmio včetně článků, online videí, rozhovorů nebo livestreamů s terapeuty.

„Jsme rádi, že si nás Productboard vybral. Je úžasné sledovat, jak se taková společnost o své zaměstnance aktivně stará a snaží se jim poskytnout co největší psychologickou podporu. Zároveň tím dává obrovský příklad ostatním technologickým společnostem v boji proti společenskému tabu, které kolem mentálního zdraví a psychoterapie v Česku stále panuje,“ říká Simona Zábržová, CEO Soulmio.

Předplatné Headspace, sick days pro mentální zotavení a více dovolené pro nemocné

Productboard již v minulých letech začal zaměstnancům nabízet předplatné meditační aplikace Headspace, která obsahuje širokou nabídku meditací do každého prostředí a ke každé příležitosti. Všichni lidé ve firmě mají k dispozici také devět „sick days“, které mohou využívat i v situacích, kdy se cítí psychicky vyčerpaní nebo si prostě potřebují jen odpočinout.

„Bez skvělého týmu nejsme nic. Proto se mu snažíme ulehčovat od starostí, včas zprostředkovávat psychickou podporu a otevírat diskuzi o mentálním zdraví. Jako rychle rostoucí úspěšná firma také čím dál více cítíme, že máme společenskou odpovědnost postavit se proti stigmatu, které se mentálního zdraví drží, a dávat tím příklad ostatním společnostem a institucím, jak by se o své zaměstnance měli starat,“ vysvětluje Palán poslání Productboardu.

Více o společnosti Productboard

Productboard je online platforma, která pomáhá produktovým manažerům vyvíjet správné produkty na základě potřeb zákazníků a uvést je co nejrychleji na trh. Tisíce produktově orientovaných společností, jako jsou Microsoft, Zendesk či UiPath, využívají Productboard k pochopení potřeb uživatelů, určení priorit při vývoji a k udržování všech členů týmu v obraze pomocí roadmapy. Nyní již více než 280členný tým pracuje z Prahy, Vancouveru a San Francisca a stojí za ním renomovaní investoři Kleiner Perkins, Index Ventures, Sequoia a Bessemer Venture Partners. Bližší informace najdete na www.productboard.com nebo na sociálních sítích pod @Productboard.

Více o společnosti Soulmio

Soulmio je moderní komplexní online program péče o duševní zdraví a mentální pohodu zaměstnanců ve firmách. Řeší nejrůznější oblasti lidské psychiky a přináší firmám efektivní nástroj pro podporu produktivity, efektivity, spokojenosti, ale i loajality svých zaměstnanců. Poskytuje online psychologickou poradnu, portál prevence mental wellness, specializované workshopy i konzultace pro HR. Soulmio je zároveň pořadatelem vzdělávací akce Mental Wellness Days a aktivně vstupuje do veřejné diskuze o důležitosti podpory duševního zdraví. Další informace na www.soulmio.com nebo www.mentalwellnessdays.com.

Newsletter