Dnes v 18:40 vystoupí guvernér Fedu Powell. Dolar proti euru včera krátce zpevnil k 1,0710 EURUSD. Aktuálně část zisků odevzdává. Měny regionu oslabily. Koruna se posunula nad 23,85 za euro, dnes mírně sílí pod tuto hranici.

Rekordní rok pro sázející Čechy: Sazka proměnila 450 z nich v milionáře

Každý den nejméně jeden nový milionář. Sazka změnila v roce 2022 život rekordnímu počtu sázejících.  Z milionových výher v loteriích a losech se radovalo 450 šťastlivců, což je zdaleka nejvíce v historii – předchozím rekordem bylo 250 milionářů v roce 2021. Nejvyšší výhrou loňského roku byl Superjackpot Sportky, ze kterého si sázející odnesl 155 milionů korun. Skokově se zvýšil počet milionářů, kteří si vsadili online.

Vysoké výhry padaly jak v číselných loteriích, tak v tradičních stíracích losech i online losech na internetu. „Sazka pomáhá lidem plnit sny. Loni se nám podařilo takřka nemožné: v průměru jsme každý den vytvořili alespoň jednoho milionáře. Zároveň jsme denně rozdali téměř 170 tisíc výher – za rok tedy 62 milionů výher, na kterých jsme vyplatili 10 miliard korun,“ říká Aleš Veselý, generální ředitel společnosti Sazka. I proto bude česká loterijní jednička pokračovat ve své dobročinné misi, kdy za každého nového milionáře daruje jízdní kolo potřebným – dětským domovům, samoživitelkám a dalším znevýhodněným skupinám. Podpora cyklistiky a sportu celkově je jedním ze základních pilířů tradic Sazky.

Ve Sportce hřměla Milionová bouře, Eurojackpot rozdával luxusní off-roady

Sázejícím se loni mimořádně dařilo. Jen v loteriích je šťastných novopečených milionářů 395 – během dekády se jejich počet zvýšil pět a půl krát. Nejvyšší počty nových milionářů vytvořily číselné loterie Eurojackpot a Sportka, které dohromady vygenerovaly celkem 363 nových milionářů. Královna loterií Sportka loni v dubnu oslavila 65. narozeniny a Česku nadělila rekordní počet nových milionářů – celkem 244. K pokoření historického rekordu přispělo rozpuštění bonusové složky Superjackpotu Sportky, nazvané Milionová bouře. Z té vzešla rovná stovka nových milionářů. Nejčastěji losovaným číslem ve Sportce v prvním tahu byla magická trojka, ve druhém tahu se loni nejčastěji objevilo číslo 40.

Loterie evropského formátu Eurojackpot přidala na jaře loňského roku další šanci stát se miliardářem, pravidelné úterní slosování, a s ním mohlo vyjet do ulic na 70 kultovních vozů Land Rover Defender, každý v hodnotě 2,2 milionu korun. Celkem loni Eurojackpot vytvořil 119 milionářů. V březnu a září vzešli z loterie Extra renta tři rentiéři, kteří si na příštích dvacet let připsali na účet rentu 100 000 Kč měsíčně v souhrnné hodnotě 72 milionů korun.

Mezi losy vede Černá perla

V segmentu populárních stíracích losů si alespoň milion korun setřely čtyři desítky šťastlivců a rozdělily si mezi sebe 111 milionů korun. Z největší, deseti milionové výhry na losu Maxi černá perla se radoval sázející na Plzeňsku, šťastnou ruku při stírání měli i sázející v případě losů Rentiér. Celkem se loni na výhrách v losech a online losech vyplatilo pět miliard korun.

Štěstí nejvíc fandilo sázejícím na internetu

Nejvíce se opět dařilo sázejícím ze Středočeského kraje, kde získalo více než milion korun 40 šťastlivců, 36 milionových výher putovalo do Jihomoravského kraje a dalších 34 nových milionářů přibylo v Praze. Nejvyšší výhra loňského roku, Superjackpot Sportky, padl v Karlovarském kraji. Druhá (52 milionů korun ve Sportce) i třetí (40 milionů korun ve Sportce) nejvyšší výhra padly na internetu. Celkem z internetového sázení vzešlo na 120 nových milionářů.

SAZKA a.s. je největší a nejstarší loterní společnost v České republice. Drží cca 95 % podílu na trhu českého loterního a zábavního světa. Hlavními produkty společnosti jsou číselné loterie. Nejznámější je Sportka, populární hra s historií delší 65 let. Společnost je od roku 2014 provozovatelem loterie Eurojackpot, jedné z největších evropských her. Součástí zábavní rodiny jsou i stírací losy, sportovní kurzové sázky a rychloobrátkové hry.

Své produkty poskytuje Sazka na online herním portále www.sazka.cz a prostřednictvím unikátní prodejní sítě s více než 7 200 prodejními místy rozmístěnými po celé České republice. Na terminálech Sazky lze vyřídit i řadu běžných transakcí od platby složenek, přes dobití kreditu, po vyzvednutí balíku. Mezi neloterní služby patří i provozování největšího českého mobilního virtuálního operátora SAZKAmobil. Sazka je lídrem v oblasti zodpovědného hraní. Vedle mezinárodních auditovaných certifikací European Lotteries a World Lottery Association rozvíjí vlastní projekt Hraj s rozumem.

SAZKA a.s. je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích na 4 kontinentech. Současně SAZKA a.s. patří do mezinárodního loterního holdingu Allwyn, který drží podíly rovněž v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria. Více na www.sazka.cz a www.allwynentertainment.com.

Newsletter