Rekordní úspěch vshostingu! Největší hostingová firma v ČR dosáhla obratu téměř 210 milionů

Leader v oblasti managed služeb ve střední Evropě, firma vshosting~, zakončila rok 2021 rekordně. Na základě zveřejněných auditovaných výsledků společností Deloitte vykázal vshosting~ v roce 2021 obrat téměř 210 milionů Kč, což ho řadí na první příčku nejen managed hosting segmentu, ale i celého hostingového segmentu v ČR.

Významný růst v roce 2021 zaznamenala firma v rozšiřování komplexních managed služeb. Největší zájem klienti měli například i o takové komplexní služby jako je například Managed Kubernetes, na který firma bude i 22. srpna pořádat veřejně dostupný online webinář.

Současně toto léto slaví vshosting~ 7 leté výročí vlastního datacentra, které jako jedno z velmi mála datacenter v ČR dosahuje 100% dostupnosti od okamžiku svého otevření. To vše díky designu nadměrné redundance, který se již mnohokrát vyplatil. Vedle vysoké dostupnosti si klienti pochvalují špičkovou infrastrukturu, na které se nešetří a rychlý a odborný support, který nemá v ČR obdoby.

Špičková infrastruktura, vysoká dostupnost a rychlý, odborný support u vshostingu nemá v ČR obdoby

Vshosting~ hostuje v Česku a na Slovensku drtivou většinu e-commerce společností (cca 60 %), ale i firmy mimo tento segment si přijdou na své. „Vshosting~ je hlavně zdravou firmou, která si může dovolit řadu inovací a přinášet klientům stále nové služby a oslovit ještě větší skupinu klientů“ říká Damir Špoljarič, ředitel a zakladatel společnosti vshosting~.

Firma vshosting~ spustila například Managed Windows platformu, ve které hodlá být do dvou let největším poskytovatelem v oboru. Spolu s Managed Windows spustil vshosting~ i službu Managed Private Cloud s VMware hypervizorem ve spolupráci s HPE, který doplňuje řešení privátních cloudů řešených s Proxmoxem.

“Konečně jsme se dočkali i dlouho připravované, unikátní služby Zerops (zerops.io), do které se registrují první desítky uživatelů. Zerops byl spuštěn současně v Evropě a USA” dodává Špoljarič.

Aby toho nebylo málo, vshosting~ expanduje do Maďarska a rozšiřuje počet svých zaměstnanců. Jak je vidět, největšího poskytovatele hostingových služeb čeká nabitý rok a možná se dočkáme i letos rekordního roku této největší hostingové firmy ve Střední Evropě v oblasti managed služeb.

Společnost vshosting~ je největším poskytovatelem prémiového hostingu v České republice. Vznikla v roce 2006 a k dnešnímu dni pečuje o více než 8 000 serverů českých i zahraničních internetových projektů. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje vshosting~ provoz, patří například internetové obchody GymBeam, Košík.cz, Notino, Pilulka a stovky dalších, ale i technologické společnosti jako Shoptet nebo Shopsys. Firma vshosting~ hostuje více než 60 % českého a slovenského e-commerce trhu a disponuje vlastním datacentrem. Více informací najdete zde.

Newsletter