Americký index cen výrobců v červenci meziměsíčně poprvé po dvou letech vykázal zápornou hodnotu. Euro vůči dolaru se obchoduje nad 1,0300 EURUSD. Měny regionu korigují ranní zisky, koruna se obchoduje zpět nad 24,30 EURCZK. Nejsilnější je forint, který se pohybuje pod 395 EURHUF.

Rohlik.cz následuje trendy a na Valentýna přichází se speciální kampaní Rohlinder inspirovanou moderní formou online seznamování a s širokou nabídkou valentýnských dárku a pohoštění

Zdroj: Rohlik.cz

Rohlík si dlouhodobě zakládá na tom, že zde nakoupíte téměř vše a nákup můžete mít u sebe už do 90 minut. Valentýnská kampaň je toho důkazem. Hravým způsobem zákazníkovi ukazuje, že nakoupit dárek na poslední chvíli pro svou drahou polovičku nebo vše pro romantický večer, není žádný problém. Navíc si na Instagramu můžete vyzkoušet speciální Rohlinder filtr, který vám vybere ten správní match (více na Instagramu @rohlik.cz).

Čokoláda Lahodná, Víno Společenské, Kondom Zodpovědný či Květina Tulipánová. To jsou ukázky z mnoha přezdívek nejprodávanějších valentýnských produktů, které na Rohlíku nakoupíte. Kampaň Rohlinder se tak hravou formou připomínající online seznamku Tinder snaží nalákat na snadné, rychlé a efektivní nakupování.

Zdroj: Rohlik.cz
Zdroj: Rohlik.cz

Od masa na skvělý steak až po květiny či kondomy

Zákazníci jsou si dobře vědomi, že na Rohlik.cz seženou opravdu vše pro dokonalý valentýnský večer, což se každoročně projevuje i na skladbě nákupního koše. V loňském roce v období Valentýna zákazníci například nejvíce nakupovali čokoládu, víno, gin či cider. Z řezaných květin pak růže, narcisy, tulipány a frézie. Vzrostla však poptávka i po kondomech a těhotenských testech. Kvůli situaci spojené s covidem v roce 2021 také lidé večeřeli hlavně doma, a proto vzrostl zájem o mořské plody, zvěřinu, sýry, dorty a zákusky. Lze očekávat, že tento trend zůstane do jisté míry zachován i letos. Rohlík je proto připraven doručit vše potřebné v co nejkratším možném čase až k zákazníkovi domů.

„Už tento týden jsme zaznamenali zvýšený zájem o bonboniéry a alkohol. Ještě vyšší zájem o nákup dárků očekáváme 13. a 14. 2. Předpokládáme, že vzroste poptávka také po květinách, a to po řezaných i v květináči,“ komentuje mluvčí Rohlik.cz Lutfia Volfová. „Zákazníci se nemusí objednání květin online vůbec obávat. Květiny jsou u nás ve skladu celou dobu ve vodě, pak v chladnějším prostředí speciálně upraveného auta pro kurýry, proto jsou po dovezení maximálně čerstvé. Zákazník s nimi nemusí absolvovat cestu v nepříznivém počasí a krásnou kytici mu doručíme až domů,“ dodává.

Zdroj: Rohlik.cz
Zdroj: Rohlik.cz

Nárůst prodejů* jednotlivých produktů na Rohlik.cz v období Valentýna

Čokoláda +450 %

Vína +40 %, giny +139 %, cidery +20 %, brandy a koňak +60 %, rumy +49 %, likéry +48 %

Řezané květiny +339 %

Sýry (především bio a farmářské) +30 %

Mořské plody +109 %

Zvěřina +97 %

Dorty a zákusky +73 %

Kondomy +58 %

Těhotenské testy +50 %

Balení na dárky, mašle, jmenovky +74 %

* Nárůst oproti běžnému období (leden 2022)

 

 

Newsletter