Americké výnosy klesají rychleji než evropské. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0650 za euro. Z měna regionu je v zisku koruna a zlotý. Domácí měna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Rohlik.cz významně rozšiřuje síť doručovacích boxů. Rohlik Pointy postaví na nádražích i poštách

Zdroj: Rohlik.cz

Největší český online supermarket Rohlik.cz rozšiřuje svou síť samoobslužných výdejních boxů. Vychází tak vstříc poptávce zákazníků, kteří si žádají čím dál větší flexibilitu při doručování a vyzvedávání svých nákupů. Rohlik Pointy e-shop s potravinami nově umístí také na vlaková nádraží nebo pobočky České pošty. Celkově tak Rohlík počet venkovních samoobslužných boxů zdvojnásobí – ke stávajícím 23 Rohlik Pointům přidá do konce února příštího roku dalších 22 po celém Česku. 

„Využitím nových Rohlik Pointů dokážeme velmi rychle rozšířit dostupnost nákupů z Rohlíku. Flexibilita vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma, to je něco, co naši zákazníci u Rohlik Pointů nejvíce oceňují. A právě rozšířením samoobslužných boxů na vlaková nádraží a pošty chceme flexibilitu ještě posunout na novou úroveň, a umožnit tak zákazníkům vyzvednutí nákupu například cestou z práce. Nebo kdykoliv, když chtějí nakoupit u nás na Rohlíku, ale nehodí se jim být v konkrétní čas na své adrese,” komentuje CEO Rohlik.cz Olin Novák.

Zdroj: Rohlik.cz
Zdroj: Rohlik.cz

Venkovní samoobslužné výdejní boxy Rohlík využívá od podzimu 2020. Celkově jich je momentálně v provozu 23 a jen za poslední měsíc jich online supermarket spustil 7. Čtyři z nich na čerpacích stanicích MOL v Praze, další na pražském Hlavním nádraží. Jeden z čerstvě spuštěných Rohlik Pointů funguje u stanice metra Střížkov. Samoobslužný box Rohlík také nedávno umístil do areálu nemocnice v pražském Motole – chce tak pomoci příbuzným pacientů, kteří chtějí objednat nákup pro své nejbližší. Stačí naklikat oblíbené potraviny a Rohlík je přiveze do Rohlik Pointu, který stojí přímo u budovy nemocnice. Dalšími novými místy, kde budou Rohlik Pointy spuštěny během pár dnů, jsou Svitavy a Mohelnice.

Mimo venkovní Rohlik Pointy má společnost v provozu také 35 samoobslužných boxů určených pro vnitřní prostory. Pro doručování nákupů využívá také 31 AlzaBoxů. Všechny Rohlik Pointy jsou speciálně uzpůsobené tak, aby v nich potraviny vydržely čerstvé, chlazené i mražené až do doby, než si je zákazník vyzvedne. To samé platí i pro schránky AlzaBoxů, určené pro doručování objednávek z Rohlíku. Jen s tím rozdílem, že v nich jsou umístěné coolboxy, které dokážou udržet potraviny dostatečně vychlazené až 4 hodiny.

Domů nebo do boxu 

Na Rohlik.cz zákazníci momentálně před Vánocemi najdou více než 18 000 položek sortimentu od prověřených dodavatelů. E-shop navíc neustále rozšiřuje nabídku svých privátních značek, které se vyznačují skvělou cenou i stálou kvalitou. Na Rohlíku lidé nakoupí na pár kliknutí a už do 90 minut mohou mít nákup u sebe. Výdejní chlazený box Rohlik Point je alternativou pro doručení nákupu domů. Zákazník nemusí být v konkrétní čas na doručovací adrese, pokud si zvolí doručení do Rohlik Pointu, nákup si vyzvedne dle svých časových možností v rozmezí několika hodin. Rohlik.cz má aktuálně 58 Rohlik Pointů. 28 je jich neveřejných a umístěných především ve firmách a office parcích.

O společnosti Rohlik.cz 

Cílem největšího tuzemského online supermarketu Rohlik.cz je nabídnout co nejjednodušší a nejrychlejší cestu ke každodenním nákupům a kvalitním potravinám. Tomu přizpůsobuje veškeré služby, technologický vývoj i automatizaci skladů. Na přehledném webu mohou zákazníci vybírat z široké nabídky a Rohlik.cz jim k tomu přinese i špičkové služby v podobě přesného a rychlého dodání (v Praze a Brně do 90 minut), vynesení nákupu do patra nebo zákaznickou podporu 7 dní v týdnu. Rohlik.cz navíc dělá všechno pro to, aby měli zákazníci na stole to nejlepší, co se v Česku vyrobí. Nabízí také vlastní značky – první z nich byla BEZ KOMPROMISU, letos také přidal uhlíkově neutrální značku Miil, farmářské MASO!, ryby Fjoru, uzeniny Dacello nebo hygienické papírové potřeby Moddia. Díky službě Čerstvě sklizeno má zákazník čerstvé ovoce a zeleninu přímo z pole už za 6 hodin doma na stole. Služba Rohlík Chef pak nabízí nákup přímo podle online receptu, takže zákazník nemusí přemýšlet o tom, co všechno je k vaření potřeba. Věrné zákazníky si navíc Rohlik.cz hýčká a připravil pro ně speciální klub Rohlík PREMIUM, pro rodiny klub Rohlíček a pro seniory Klub bez bariér. Za Rohlik.cz stojí Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DameJidlo.cz. Mateřská Rohlik Group expanduje na zahraniční trhy, funguje v Maďarsku, Rakousku a Německu. V roce 2022 bude pod značkou Sezamo expandovat do Itálie, Rumunska a Španělska.

 

Newsletter