Rychlá mysl, skvělý přehled. FTMO je už podruhé v řadě nejrychleji rostoucí tech firmou ve střední Evropě

Akcelerační program Technology Fast 50 CE společnosti Deloitte i letos ocenil nejúspěšnější technologické firmy s největším růstovým potenciálem z celého regionu střední a východní Evropy. Vítězství v této kategorii obhájila již podruhé v řadě ambiciózní česká platforma FTMO, která umožňuje amatérským traderům zdokonalovat se v obchodování. Vítězný žebříček porota sestavila z nominantů, kteří v posledních třech letech dosáhli provozních výnosů nejméně 50 000 eur a v letošním roce nejméně 100 000 eur. FTMO během posledních čtyř let vyrostlo o 25 255 procent. V hodnoceném roce 2021 pak prokázalo růst 40 % se ziskem 2,1 miliardy korun, což jej učinilo suverénním lídrem soutěže. Za sebou nechalo i úspěšné české firmy jako Rohlík a PRUSA Research. Pro FTMO je to již čtvrté ocenění od Deloitte, v minulosti získalo dvakrát cenu Rising star pro začínající firmy.

„V roce 2020 jsme oproti předchozímu roku vzrostli šestnáctinásobně, což je něco, na co se prostě nedá připravit. Přesto to byla jízda a my si užili každý okamžik. Tempo, kterého jsme dosahovali v minulosti, není možné udržet, protože čísla jsou stále větší a větší. Ačkoli se náš 30 % nárůst v roce 2022 zdá být ve srovnání s předchozími roky ‚malý‘, konečná čísla jsou vynikající. K výsledkům nám pomáhají dobře definované hodnoty – neustálá přímočarost, férové a transparentní jednání se zaměstnanci, klienty i obchodními partnery. Tak je vše jednodušší a umožňuje nám to jednat rychle,“ říká Otakar Šuffner, CEO a spoluzakladatel FTMO.

FTMO není na startupové scéně žádným nováčkem. Firmu, která na českém trhu chyběla, založili Marek Vašíček a Otakar Šuffner už v roce 2014 a cesta k jejímu úspěchu nebyla jednoduchá. Ten platforma FTMO zaznamenala díky průkopnickému nápadu sdružovat a vzdělávat komunitu traderů na finančních trzích a docílit tak transparentního obchodního prostředí založeného na důvěře. I když začínali bez investice a s malou skupinou traderů, myšlenka sdílení investičního know-how, kterou se inspirovali v USA, se ukázala více než funkční.

Od spuštění si platformu v placených i neplacených režimech vyzkoušelo přes 600 tisíc lidí z více než 180 zemí světa. Právě unikátní, rychle rostoucí obchodní model založený na komunitním vzdělávání a poskytování pokročilých nástrojů pro tradery zaručil firmě vítězství v soutěži Technology Fast 50, a to dokonce druhý rok po sobě. Celkově si FTMO na své konto zapsalo už čtvrté vítězství v soutěži Deloitte.

Emoce na uzdě a rychlé rozhodování

Trading je investiční disciplína založená na rychlém rozhodování a důkladné znalosti kapitálového trhu. Stát se traderem proto vyžaduje expertizu, neustálé vzdělávání, přehled v tradingovém prostředí, ale taky znalost psychologie obchodování. Platforma funguje na principu vyhledávání talentovaných traderů na finančních trzích, které následně testuje skrze vlastní program FTMO Challenge. Pokud uspějí, platforma jim poskytne možnost obchodovat s demo účtem v hodnotě do výše až 8 milionů korun. Kromě toho jim aktivně pomáhá stát se lepšími obchodníky tím, že jim předává zpětnou vazbu o jejich výkonnosti z různých hledisek. Traderům umožňuje také přímé spojení s výkonnostními kouči, kteří jim mohou pomoci zvládnout psychický tlak. Klíčový záměr společnosti je prostřednictvím řízení rizik vzdělávat klienty a chránit je před nesprávnými rozhodnutími.

Cílem FTMO je neustále inovovat technologické řešení skrze vlastní vývoj. Do budoucna zakladatelé plánují rozšířit svou nabídku vytvořením rozsáhlého technologického holdingu. Kromě světa tradingu se FTMO finančně podílí i na dobročinné podpoře. Přispěli například českým nemocnicím nákupem moderního vybavení, které pomáhá léčit mnoho pacientů, a věnovali také významnou částku na pomoc humanitárním pracovníkům na Ukrajině.

Česká platforma pro tradery FTMO vytváří novou kategorii obchodování na finančních trzích. FTMO je však také zapálený tým, jehož cílem je poskytnout lidem příležitost a zpětnou vazbu, aby mohli obchodovat co nejlépe. Traderům po celém světě proto poskytuje obchodní demo účty navázané na simulaci reálných trhů – s hodnotou do výše až 8 milionů korun. Vše probíhá skrze přísné výběrové řízení, tzv. FTMO Challenge v několika úrovních. S pomocí školení a pokročilých nástrojů motivuje FTMO obchodníky k co nejlepším výsledkům a vyplácí jim až 90 % výnosů ze zhodnocení obchodů na platformě. Od spuštění si platformu v placených i neplacených režimech vyzkoušelo přes 600 tisíc lidí z více než 180 zemí světa a za osmiletou historii získala společnost čtyřikrát ocenění Deloitte FAST 50.

Newsletter