Safetica posiluje pozici lídra v kyberbezpečnosti. Od platformy Software Reviews dostává další ocenění

Technologická společnost Safetica obdržela další prestižní ocenění na srovnávací platformě Software Reviews. Tentokrát se přidala do týmu šampionů v oblasti prevence před úniky dat (DLP) za rok 2022. Jedinou další společností, které se to podařilo, je firma McAfee. K udělení ocenění musí společnost obstát v uživatelském hodnocení 26 různých kritérií, od kvality a efektivity produktu až po uživatelskou přívětivost a dobré vztahy s klienty. Safetica přitom získala nejvíce recenzí a nejlepší hodnocení dostala hned u pěti parametrů.

Začátkem letošního roku zveřejnil portál Software Reviews výsledky ceny Emotional Footprint Awards pro nejlepší DLP software, který se stará o zabezpečení a prevenci ztráty dat. Platforma Software Reviews shromažďuje zpětnou vazbu od IT profesionálů na software z celého světa a na základě ověřených uživatelských hodnocení oceňuje ten nejlepší software. Safetica je jednou ze dvou firem, kterým se podařilo dosáhnout na označení DLP Emotional Footprint Award Champion. Safetica získala hodnocení 95 % z více jak 50 uživatelských recenzí – nejvíce ze všech hodnocených produktů. McAfee, které působí ve stejném sektoru, sice získalo 98 %, ale pouze na základě 20 recenzí.

„V týmu věříme, že ochrana dat by měla vedení vašeho byznysu zjednodušovat, nikoli komplikovat. Investujeme mnoho prostředků do toho, aby náš software byl uživatelsky přívětivý, uživatele zbytečně nezatěžoval a zároveň byl vysoce efektivní. Dáváme si také patřičně záležet na kvalitě a vstřícnosti naší zákaznické podpory. Jsme proto velice potěšeni, že klientům pomáháme jejich byznys zabezpečit a že naši dlouhodobou spolupráci vnímají nejen jako užitečný, ale zároveň příjemný zážitek,“ říká Richard Brulík, CEO společnosti Safetica.

Maximální bezpečí a zodpovědnost

Safetica v září minulého roku představila novou, již desátou verzi svého DLP softwaru pod názvem Safetica ONE, která mimo jiné implementovala řadu funkcí zaměřených na ochranu před vnitřními hrozbami a dlouhý výčet technických vylepšení, jako je optické rozpoznávání znaků a kategorizace citlivých údajů. Zákazníci ve svých hodnoceních na platformě Software Reviews vyzdvihovali především vysokou kvalitu produktu, který se neustále vyvíjí a přizpůsobuje zákazníkům. Nejvyšší hodnocení z DLP produktů měla v zákaznické podpoře, přátelském a vstřícném řešení problémů, transparentním jednání, strategickém a inovativním přemýšlení a v reálném dopadu produktu.

Emotional Footprint Award od Software Reviews není jediným oceněním, které Safetica za dobu své existence získala. Kromě zahrnutí do seznamu doporučených bezpečnostních společností u poradenských firem Gartneru a Forresteru si vysloužila například cenu SC Awards U.S. z roku 2014, Cybersecurity Excellence Award z roku 2019 za prevenci úniku dat a dostala se také do TOP 100 evropských technologických firem u Red Herring.

Safetica je mladá technologická společnost z Brna, která poskytuje komplexní ochranu před ztrátou či zneužitím dat klientům ve více než 120 zemích světa. Její platforma zajišťuje důkladnou ochranu dat i v době nutného vzdáleného přístupu včetně soukromých zařízení. Safetica chrání cenná data před chybami i zlým úmyslem, odhaluje potenciální rizika a aktivně předchází únikům. Zároveň se jedná o řešení s jednoduchou implementací do stávajících bezpečnostních systémů a bez zbytečné zátěže pro zaměstnance.

Newsletter