Sberbank je dle Global Finance nejlepší digitální bankou střední a východní Evropy pro individuální a firemní klienty

Global Finance jmenovala vítěze ceny 2021 World’s Best Digital Corporate/Institutional Bank pro střední a východní Evropu. Sberbank vyhrála v obou kategoriích a byla vyhlášena nejlepší digitální bankou v Rusku. Byla také úspěšná v dalších sedmi kategoriích a vyhlášena i nejlepší digitální finanční institucí ve střední a východní Evropě v různých oblastech podnikání.

Sberbank získala ocenění za nejlepší design svých webových stránek, za nejlepší responzivní web pro mobilní bankovnictví, nejlepší marketing a služby v oblasti sociálních médií a nejlepší API pro otevřené bankovnictví. Ve firemním bankovnictví zvítězila v kategoriích informační bezpečnost, nejlepší marketing a služby na sociálních sítích a nejlepších API pro otevřené bankovnictví.

Vítězné banky byly vybrány na základě následujících kritérií: síla strategie k získání nových digitálních zákazníků a jejich následnou obsluhu, úspěch při přesvědčování klientů k pravidelnému využívání digitálních služeb, šíře produktové nabídky, jasné obchodní přínosy získané digitálními projekty a design a funkčnost webových/mobilních webů.

„Těší nás, že Global Finance opět vyhlásila Sberbank jako lídra digitálního bankovnictví ve střední a východní Evropě. Sberbank prošla velkou digitální a technologickou transformací, z níž mají hlavní prospěch naši individuální a firemní klienti,“ uvedl k ocenění Herman Gref, předseda představenstva Sberbank Rusko.

Global Finance je ekonomický měsíčník založený v USA v roce 1987, který sleduje dění ve světě financí. Přináší informace z oblasti podnikových financí, společných podniků, fúzí a akvizic, kapitálových trhů, světových ekonomik, vztahů s investory, světových měn, bankovnictví, řízení rizika, správy cizího majetku, přímých investic a řízení peněz, a sestavuje každoroční hodnocení finančních institucí a společností. Vychází ve 158 zemích světa, v nichž má více než 50 000 čtenářů a předplatitelů. Běhema posledních několik let získala společnost Sberbank ocenění od Global Finance několikrát v různých kategoriích.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

 

Newsletter