Evropská inflace klesla, rizikem je zakořeněná jádrová. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Z měn regionu je v zisku koruna. Kurz testuje hranici 23,50 za euro.

Shopsys utržil rekordních 78 milionů, další růst povede z pozice provozního ředitele Kapošváry

Česká společnost Shopsys realizující tvorbu e-shopů pro největší hráče na trhu zaznamenala v loňském fiskálním roce obrat ve výši 78 milionů korun. Rekordní suma pro firmu představuje meziroční nárůst o 44 %, historicky nejlepší je i ziskovost. V dalším roce plánuje atakovat stamilionovou hranici. Pomoci k tomu má nový provozní ředitel a noví programátoři, které Shopsys aktuálně nabírá po celém Česku i Slovensku.

E-commerce je nejen v České republice dlouhodobě rostoucím segmentem a více než rok trvající pandemie příznivým výsledkům Shopsysu nahrála. Nicméně firma je v dlouhodobém růstu již několik let a aktuální meziroční nárůst o 44 % není náhodný. Ve fiskálním roce 2018 zaznamenala obrat ve výši 30 milionů, o rok později se jednalo o 45 milionů. V kontextu s 54 miliony pro fiskální rok 2020 tak během posledních 4 let společnost dosáhla více než dvouapůl násobného obratu. Loňský rok zakončil Shopsys v černých číslech, předběžný zisk před zdaněním a úroky (EBIT) jsou necelé 2 miliony.

“I přes fakt, že nám pandemie v určitých aspektech pomohla, hlavními zdroji růstu obratu v loňském roce byla realizace projektů, které jsme získali ještě před covidem,” říká Matěj Kapošváry, čerstvě jmenovaný provozní ředitel společnosti Shopsys. Kapošváryho slova podtrhují nedávné akvizice nových klientů – například předních retailových hráčů jako Mountfield či Sconto nábytek, miliardového prodejce a výrobce elektro zboží EMOS či jedné z nejrychleji rostoucích českých technologických společností s globálním působením.

Další růst Shopsysu povede z pozice provozního ředitele Matěj Kapošváry, který v Shopsysu doposud působil na pozici marketingového a obchodního ředitele. “Za více než 6 let, co s Matějem spolupracuji, jsem si mnohokrát ověřil, že má tah na bránu, dosahuje stanovených cílů a skvěle si rozumí s celým týmem. I proto jsem přesvědčen, že operativní řízení firmy svěřuji do správných rukou,” komentuje Petr Svoboda, zakladatel Shopsysu. Ten se přesune více do vizionářské a strategické roviny a získá více prostoru na nové e-commerce projekty.

“V dalším roce chceme obratově atakovat hranici 100 milionů. Nejde nám však o maximalizaci tržeb za každou cenu. Je pro nás zásadní růst bez kompromisů v našich technologiích, postupech a zákaznické  spokojenosti, pro jejichž vysokou úroveň jsme na trhu vyhledávaní“, komentuje Kapošváry další plány, jak si udržet pozici jedničky na trhu, a dodává: “Máme skvělý tým, velmi šikovné lidi napříč celou firmou. Jsem přesvědčen, že nám bude dařit nadále.”

Pro podporu růstu bude Shopsys rozšiřovat své řady zaměstnanců, zejména na pozicích PHP/Symfony a React developerů. Aby se přizpůsobil změnám na trhu práce, zavedl Shopsys “work from anywhere” jako nový standard způsobu práce ve společnosti. Firma tak nabírá posily nejen na své pobočky v Ostravě, Pardubicích a Žilině, ale spolupracuje s programátory z celého Česka i Slovenska.

Společnost Shopsys pomáhá předním B2B i B2C hráčům digitalizovat jejich prodeje a uspět v omnichannel světě. Pro své zákazníky je spolehlivým full-service e-commerce partnerem s nejlepšími technologiemi a mnohaletým know-how. S vlastní globální e-commerce platformou Shopsys Framework expanduje do zahraničí za podpory investorského fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce. Mezi největší klienty, o které se stará přes 70 IT odborníků, patří SCONTO Nábytek, Mountfield, Bushman, Démos, B2B Partner, Office Depot nebo Agátin svět.

Newsletter