Šimon Cipro, absolvent Coding Bootcamp Praha: Vezměte vývoj svého webu do vlastních rukou

Změna kariéry je bezesporu velkým krokem a je k ní potřeba jisté dávky odvahy. Avšak hned na začátku je dobré podotknout, že nic není nemožné. Pro změnu se můžete rozhodnout i například ve chvíli, kdy chcete zlepšit efektivnost vedení vlastní firmy. Takový důvod měl i Šimon Cipro.

Přihlásil se proto do vzdělávacího kurzu Coding Bootcamp Praha. Ti svým účastníkům nabízí tříměsíční intenzivní kurzy, během kterých se účastníci naučí programovat v JavaScript a PHP. Důležité je podotknout, že absolventi těchto kurzů mají 90 % šanci na získání zaměstnání v oblasti IT.

Chuť vzít vývoj do vlastních rukou

Po spuštění vlastního projektu pracoval Šimon s programátory několik let a během tohoto procesu našel vášeň pro kódování sám. Jeho cíl byl jasný – mít lepší přehled o vývoji své aplikace, moct se lépe rozhodovat, efektivněji spolupracovat s ostatními vývojáři a převzít část vývoje sám.

Kdysi jsem na střední škole dělal nějaké základní offline programování v Pascalu, ale to bylo dávno. Nemělo to nic společného s webovými aplikacemi, které známe nyní. Myšlenka na programování začala v mém nejnovějším zaměstnání. Jsem majitel malé e-commerce společnosti, která poskytuje školení, vybavení a výchovu psů. Online svět je hlavním cílem našeho podnikání,“ říká Šimon Cipro, CEO Dogs and fun a úspěšný absolvent kurzu Coding Bootcamp Praha.

Kurzy jako pomoc v začátcích nové kariéry

O kurzy je již dlouhodobý zájem, který se s koronavirovou krizí ještě zvýšil. Mimo nadšence o programování je nyní i větší zájem o kurzy i od úplných začátečníků, kteří vnímají nedostatek IT dovedností jako překážku pro jejich budoucí kariéru. Další skupinou jsou zaměstnanci či freelanceři pracující v oborech, o kterých se mluví jako o nejvíce zasažených Covid-19 krizí, například turismus či oborech, kterým Covid-19 uspíšil i tak blížící se sníženou poptávku jako je automotive.

Líbilo se mi kódování a technologie a chtěl jsem si svou webovou stránku udělat sám. Nedostatek vývojářů v naší společnosti nám dal dvě možnosti: někoho najmout nebo se to zkusit naučit,“ prozrazuje Šimon Cipro.

Studium online a jasně daná osnova

Jedním z důvodů, proč si Šimon vybral právě Coding Bootcamp Praha byla i možnost online kurzů, které nabízejí. Téměř každý se potýká se svými závazky. Pracujeme na plné úvazky, máme rodiny anebo v současnosti už studujeme. Studium online dává svým účastníkům prostor pro své vlastní potřeby. Může probíhat z vašeho obýváku, zahrady anebo klidně můžete poslouchat přednášejícího, když běžíte na běžícím pásu. Studovat online lze odkudkoliv na světě.

Kvůli svému vzdálenému životu mimo Prahu jsem hledal online program. Moje rozhodnutí bylo také ovlivněno jasně strukturovanou osnovou, kterou mi Coding Bootcamp Praha nabídl. Ocenil jsem, že učí fullstack. Seznámili jsme se se všemi jazyky, backendem i frontendem,“ prozrazuje dále Šimon Cipro.

Učení vás posílí a rozšíří vaše obzory

Proces učení je opravdu strmý, ale způsob učení vás posiluje jako osobu a profesionála. Můžete se cítit zoufalí, uvízlí a řešení se vám někdy zdá být daleko, ale celkový zážitek je příjemnou příčinou pocitu vlastního postupu. Studium vám pomůže změnit pohled a přístup ve vedení firmy. „Například React nebo PHP se můžete naučit sami, ale v Coding Bootcamp se vše spojí dohromady. Víte, co je třeba nainstalovat. Například Node, Github a všechny tyhle základy není samozřejmostí najít a určitě by to trvalo měsíce. Ale jakmile se naučíte základy ze studia Prebootcampu a navíc budete mít znalosti ze samotného Bootcampu, snadno na to navážete,“ pokračuje CEO Dogs and fun Šimon Cipro.

„V pondělí, hned první den, neumíte téměř nic. V úterý vytvoříte jednoduchý web, po třech týdnech má díky JavaScriptu určitou interaktivitu. To je šílené, uklidňující a příjemné. Pro mě je nejlepší pocit, když se někde zaseknu a pak sám najdu řešení. Nezapomenutelným okamžikem je každá vteřina, kdy dokončíte úkol a projekt začne fungovat podle očekávání,“ dodává ještě Šimon.

Dostatečné sebevědomí i znalosti

Pokud se pro jakoukoliv pracovní změnu rozhodneme, věřte, že neuděláte špatně. Je důležité se věnovat tomu, co Vás alespoň trochu baví a naplňuje.

Newsletter