Skupina SatoshiLabs má za sebou refresh brandu. Nový design zastřešující identity čtyř firem sklidil několik ocenění

Brand a stránky skupiny SatoshiLabs dostaly nový kabát. V souvislosti s rozšířením skupiny o nové dceřiné startupy v posledních letech byl design upraven a rozšířen o prvky nad rámec původního černobílého spektra. Za redesignem stojí produktový designer Josef Slavíček z agentury Cleevio, který byl za nový design několikrát oceněn. Změna podtrhuje transformaci skupiny SatoshiLabs v posledních letech. Ze společnosti zaměřené téměř výlučně na vývoj a výrobu kryptopeněženek vznikla skupina firem vyvíjejících řadu řešení pro ty největší bitcoin nadšence i úplné začátečníky. Nový design tak vyjadřuje individualitu jednotlivých projektů skupiny i hodnoty nezávislosti a síly jednotlivce. Proměnu vizuální identity se navíc podařilo dokončit už za měsíc a půl.

„Cílem bylo oživit brand tak, aby lépe vystihoval současnou identitu skupiny. Značka SatoshiLabs od svého založení v roce 2013 prakticky neprošla změnou. To bylo dáno jednak zaměřením na brand Trezoru, ale také tím, že základ byl minimalistický a nadčasový. Do příchodu nových firem nebylo nutné jej měnit. A právě od tohoto základu jsme se mohli odrazit a doplnit ho o dynamičtější prvky tak, aby design vynikal, ale zároveň zastřešoval individualitu každé ze společností skupiny. Výsledkem našeho procesu je offline i online práce s unikátním efektem holografické folie a jeho propojení s dalšími prvky,” vysvětluje Josef Slavíček, autor designu.

„Mise, filozofie i hodnoty skupiny jsou stále stejně jako když SatoshiLabs naši foundeři zakládali. Za 10 let jsme se ale rozšířili o další společnosti Invity, Tropic Square, a Vexl, a proto přišel čas na tento růst reagovat i vizuálním upgradem. Potřebovali jsme tedy vizuální podobu značky oživit tak, aby stále působila profesionálně, nadčasově, ale zároveň se v ní odrážela naše ‚rebel‘ nátura. Josefovi se podařilo vše harmonicky skloubit a výsledkem je design, který nyní skutečně vystihuje jednotnost SatoshiLabs jako takového, ale zároveň také odráží identitu jednotlivých entit v rámci skupiny. Vytvořit odvážný, ale zároveň autentický design spolu s brand bookem se navíc stihlo už za jeden a půl měsíce,” říká Lena Pham, Employer Branding Manager SatoshiLabs.

Reverse-engineering fólie a ocenění

Aby byla vystihnuta pestrobarevnost vizuálních identit jednotlivých společností ve skupině a vizuál zároveň nepůsobil přílis zdobeně, byl zvolen efekt holografické fólie. Její fyzickou podobu se Josef Slavíček rozhodl věrně napodobit v digitálu. Tento výrazný prvek pak doplňuje vizuální stránku brandu i celého webu.

„Než abychom složitě hledali barevné schéma, které by na papíře vypadalo stejně jako na displeji, rozhodli jsme se, že v offlinu budeme používat hlavně holografickou folii a její odrazy maximálně napodobíme digitálně. Svou barevností tak design vystihuje pestrost celé skupiny a zároveň se jedná o odvážnou volbu, která vynikne,“ přibližuje Slavíček.

Textura holografické fólie byla aplikována na postavy a znaky, které akcentují hodnoty SatoshiLabs. Unikátem jsou i nálepky, které SatoshiLabs používá jak ve fyzické tak digitální podobě, a které symbolizují „cypherpunkové“ kořeny skupiny. Celou práci se navíc podařilo dokončit včas před konáním BTC Prague, největší bitcoinové konference v Evropě. Design obdržel mimojiné také ocenění Favourite Website Award a CSS Design Award.

Seznam ocenění:

Honorable Mention on awwwards

FOTD Award on FWA

Special Kudos Award on CSSDA

Best UX Design on CSSDA

Site Of The Day on CSS Winner

Best UI Design on CSSDA

Best Innovation on CSSDA

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení postavení jednotlivce a vytvoření finanční nezávislosti prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open-source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity.

Newsletter