Skupina SUDOP dál rozšiřuje svůj záběr v IT segmentu. Svou ICT divizi posiluje o ostravskou developerskou společnost profiq

Projektová a inženýrská skupina SUDOP, která v roce 2018 vstoupila do IT businessu založením skupiny SUDOP CIT, dnes oznámila akvizici ostravské developerské společnosti profiq. Pro skupinu SUDOP CIT se jedná již o desátou společnost segmentu IT.

Společnost profiq se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti softwarového inženýrství, vývoje softwaru a zajišťování kvality zejména start-upům v Silicon Valey, Coloradu a Utahu.

“Profiq za posledních 12 let vyrostl v atraktivní firmu se zajímavou obchodní strategií zaměřenou na trh v USA. V průběhu let učinili řadu odvážných rozhodnutí, například založení dceřiné společnosti v USA a investice do začínajících softwarových technologických firem. Naše partnerství znamená kromě rozšíření vývojářské kapacity a regionální presence i vzájemné rozvíjení podnikání a akceleraci zahraničního obchodu,” vysvětluje Jiří Živnůstka, předseda představenstva společnosti LinkSoft a skupiny SUDOP CIT.

Společnost profiq dnes zaměstnává přibližně 50 stálých vývojářů a v roce 2021 dosáhl obratu více než 60 milionů Kč. “Dnešní den představuje pro profiq důležitý milník. Věříme, že využijeme synergie v rámci skupiny SUDOP CIT, které podpoří náš další růst a rostoucí potřeby zákazníků,” dodává Gábor Puhalla, zakladatel profiq.

Dosavadní vlastníci a zakladatelé společnosti zůstávají v exekutivní roli a spolu s nimi se bude na dalším rozvoji firmy podílet i Jiří Manda, původní vlastník a zakladatel společnosti LinkSoft, prvního člena skupiny SUDOP CIT. “Pro LinkSoft je akvizice prvním krokem v rozšiřování svého záběru podnikání a v budování LinkSoft Group, v rámci které se díváme po dalších akvizicích,” doplňuje Manda.

Skupina SUDOP rozšířila svou obchodní činnost do segmentu IT už v roce 2018 založením dceřiné společnosti SUDOP Consulting and Information Technology (SUDOP CIT). V současnosti tvoří SUDOP CIT skupina 10 společností a obchodně-investiční platforma SITCO, pod kterou od roku 2022 spadají společnosti ITCON Solutions a NOVICOM věnující se consultingu a produktům v oblasti kybernetické bezpečnosti.

“Akvizice společnosti profiq je naší třetí letošní akvizicí. Pomáhá nám upevnit naši pozici na českém IT trhu a posiluje naši pozici lídra digitalizace s ambici vybudovat jednu z největších IT skupin ve střední Evropě,” uzavírá za SUDOP Group generální ředitel Pavel Havlíček.

Právním poradcem společnosti SUDOP CIT byla advokátní kancelář JŠK, které transakční tým vedl partner Tomáš Doležil. Na straně společnosti profiq vedla M&A proces poradenská společnost VICF a právní poradenství poskytoval Marek Hoskovec z advokátní kanceláře AK Hoskovec.

O společnosti Sudop Group a.s.

Společnost SUDOP GROUP a.s. spojuje dlouholeté tradice v oblasti projektové a inženýrské činnosti s novými podnikatelskými aktivitami. Představuje skupinu firem s různými sférami působnosti, jejichž činnosti spolu souvisejí nebo se doplňují.  Původní projektovou činnost dnes SUDOP soustřeďuje do několika dceřiných společností, které působí v oblasti dopravní infrastruktury, občanské a bytové výstavby, energetiky, výpočetní techniky a telekomunikací, ekologických staveb a geotechniky.

Kromě toho SUDOP GROUP a.s. zaujímá výraznější postavení jako developer, a to jak komerčního tak i rezidenčního developmentu, působí při vytváření a rozvíjení nových projektových záměrů a vyhledává vhodné investiční příležitosti v oblasti komerčních nemovitostí i bytové výstavby. Firmy ze skupiny jsou rovněž aktivní v realitní činnosti, údržbě a správě nemovitostí, zdravotnictví a informačních technologiích.

O společnosti profiq

Profiq s.r.o. (profiq) se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti softwarového inženýrství, vývoje softwaru a zajišťování kvality zejména agilním softwarovým společnostem v Silicon Valey, Coloradu a Utahu. Od roku 2010 úspěšně buduje kompletní softwarové produkty a základní technologie, včetně softwarových platforem, frameworků, serverových aplikací a vývojářských nástrojů pro takové premiérové ​​klienty, jako jsou Avast, ForgeRock, DivvyPay, GoodData, Indykite a další.

Newsletter