Slovenský nástroj, který zvyšuje návratnost investic do reklamy a marketingu. Forvio získalo v seedovém investičním 20 milionů korun a míří na globální trh

Inovativní nástroj ze Slovenska, který využívá datovou analýzu a strojové učení k optimalizaci marketingové strategie jednotlivých typů reklamy pro maximální návratnost investic. To je webová aplikace Forvio, kterou v Košicích vyvinuli Andy Kozák a Tomáš Putnoky. Růst jejich startupu a vstup na globální trh nyní podpoří investicí takřka 20 milionů korun (800 tisíc eur) slovenský investiční fond Crowdberry Investment Management (zkráceně CBIM), který se zaměřuje na rozvoj domácích technologických talentů a firem. Díky této investici chce Forvio prorazit v globální konkurenci inovací v oblasti marketingové analytiky. Konkurenční výhodou produktu je, že cílí na menší a středně velké technologické, finanční či e-commerce hráče a také na marketingové agentury.

Co-founders Forvio Andy Kozak a Tomas Putnoky

„Jsme nesmírně vděční za tuto investici a veškerou podporu ze strany Crowdberry. Tyto prostředky nám významně pomohou rozvíjet naši špičkovou platformu pro analýzu marketingových dat, která podnikům po celém světě poskytne přístup k technologiím, jež byly v minulosti dostupné pouze největším globálním společnostem s miliardovými tržbami. Celý náš tým v Košicích v současné době pracuje na dalších technologických vylepšeních, která brzy začleníme do naší platformy,“ říká Andy Kozák, spoluzakladatel společnosti Forvio.

Marketingový mix firem jedním tahem

Forvio představuje moderní generaci marketingových nástrojů, které dokážou s vysokou přesností měřit a porovnávat výkonnost všech online i offline marketingových kanálů. To vše z jedné obrazovky a v reálném čase. Díky tomu mohou uživatelé této platformy v rámci jednoho nástroje optimalizovat své marketingové aktivity na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Instagram, ale také offline pro tiskovou reklamu, billboardy, rádio nebo televizi. Výsledkem je přehledná vizualizace dat a návrh možného přerozdělení celého marketingového rozpočtu společnosti. Ten dokáže umělá inteligence velmi přesně předpovědět, a to včetně návratnosti vynaložených prostředků.

„Věříme, že investicí do společnosti Forvio podporujeme platformu, která skutečně mění pravidla hry v oblasti marketingové analytiky. Inovativní přístup zkušeného týmu vytvořil skutečně funkční produkt, který vychází z přesných dat. Modelování marketingového mixu vnímáme jako důležitý nástroj pro efektivitu a optimalizaci marketingu, na který se zaměřuje stále více firem, tedy potenciálních klientů Forvio. Těšíme se na jejich další růst,“ říká Michal Nešpor, partner společnosti Crowdberry.

Intuitivní integrace s nástroji internetového giganta Meta

Společnost Forvio nedávno získala status Meta Business Partner a stala se tak součástí ekosystému globálního giganta Meta, který provozuje populární sociální sítě Facebook a Instagram. Kromě toho se Forvio dokáže integrovat také s Google Ads, Google Sheets a BigQuery, což zajišťuje plynulý tok dat a umožňuje marketingovým týmům efektivně využívat jejich stávající ekosystémy.

Mezi klienty rychle rostoucího slovenského startupu již patří některé z nejznámějších lokálních i mezinárodních společností. Mezi největší z nich patří slovenská Tatra Banka či Slovak Lines. Dále je to Loopia Group, BioTechUSA nebo DNA Era. Kromě nich Forvio pomáhá také e-shopům Be Lenka a Scentbird či marketingovým agenturám, jako je košické Promiseo nebo bratislavský DataConcept.

O Forvio

Forvio je webová aplikace pro naplnění všech marketingových vizí. Platforma je navržena speciálně pro potřeby marketérů, kteří mohou z jednoho místa samostatně spravovat, vyhodnocovat a optimalizovat kampaně zaměřené na různé mediální kanály. Jejím cílem je maximalizovat návratnost investic (ROI), peněz investovaných do reklamy, sociálních sítí, online i offline médií (MMM, marketing mix modeling). Tento SaaS nástroj založený na umělé inteligenci a strojovém učení poskytuje řadu analytických funkcí pro každou kampaň a marketingový kanál zvlášť. Prostřednictvím vizualizace dat nabízí jednoduchý přehled o tom, kde jsou umístěny reklamy a jaké jsou, aby firmě přinesly nejlepší konverze. Forvio tak umožňuje značkám v široké sféře oblastí, jako jsou finance, technologie, zdravotnictví, e-commerce, doprava nebo přímo marketingovým agenturám, doporučovat ideální rozpočty, modelovat denní výdaje a neustále zlepšovat marketingovou strategii.

O CBIM

Crowdberry Investment Management spravuje investiční fond s majetkem v hodnotě 23,2 milionu eur určený na podporu mladých slovenských firem. Jako samostatná dceřiná společnost patří do investiční skupiny Crowdberry. Posláním společnosti CBIM je vyhledávat a podporovat inovativní společnosti a týmy s ambicemi růst na mezinárodní úrovni a přidávat hodnotu domácí ekonomice. Spravovaný fond s názvem CB Growth ONE je financován ze zdrojů spravovaných Slovenským investičním holdingem a z vlastních zdrojů fondu. Efektivně využívá zkušeností, odborných znalostí a sítě kontaktů investičního týmu i platformy ekosystému Crowdberry, kde se úspěšné firmy mohou ucházet o další kapitál. Společnost CBIM od spuštění investičního fondu CB Growth ONE v roce 2019 investovala do 36 společností. Portfolio fondu zahrnuje startupy působící v několika odvětvích včetně fintech, agritech, healthtech a ESG.

Newsletter