Soutěž Startup VŠE vyhrálo Siberlogy se svými 3D tištěnými ortopedickými vložkami na míru

Startupem VŠE 2024 se stal projekt Siberlogy, který vyvíjí a pomocí 3D tisku produkuje ortopedické vložky na míru. Porota složená z řad akademiků katedry podnikání Fakulty podnikohospodářské VŠE a investorů ocenila zejména byznysový potenciál nápadu a osobní nasazení jeho zakladatele a CEO. Tím je student bakalářského studia ekonomie Zdeněk Tejkl. Vedle bezplatné technologické podpory od Lenovo si Tejkl pro Siberlogy odnesl stipendium ve výši 100 000 korun.

Soutěž Startup VŠE, která podporuje a oceňuje podnikatelské projekty vzniknuvší na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, vyhrál projekt Siberlogy. Ten na trh přichází se záměrem nabídnout ortopedům a jejich pacientům na míru vyráběné ortopedické vložky, a to inovativní metodou 3D tisku, která oproti stávajícím ortopedickým vložkám nabízí řadu výhod.

„Ortopedům ušetříme čas, pomůžeme jim v jejich práci a ještě jim nabídneme větší provizi,” vysvětluje Tejkl, který je aktuálně studentem prvního ročníku bakalářského studia ekonomie na Fakultě národohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze.

„Naše technologie umožňuje vyrobit vložku, jejíž rozměry jsou na milimetry přesně, je antibakteriální a lze ji umýt normálně vodou, což kožené ortopedické vložky neumožňují. Ortopedovi také naše technologie umožňuje upravovat v mnohem více parametrech a pro pacienta jsou proto pohodlnější,” dodává Tejkl s tím, že jeho projekt je nyní ve fázi vylepšování a testování již použitelných prototypů.

Stipendium ve výši 100 000 korun využije na zakoupení 3D skeneru či další 3D tiskárny. V úvahu je dle jeho slov také investice do další validace podnikatelského záměru.

O vítězství Siberlogy rozhodla porota, ve které zasedli investoři Vít Horký z Czech founders VC, Jakub Stránský z xPORT VŠE, Matěj Zabadal z V# ventures, Martin Kešner z J&T Ventures, vedoucí katedry podnikání Fakulty podnikohospodářské VŠE Martin Lukeš a Marek Vašíček s Otakarem Šuffnerem ze společnosti FTMO.

Podle ní o vítězství Siberlogy rozhodla jeho vysoká míra inovace, tržního potenciálu a dobrý dojem z prezentace Tejkla. „Jde o smysluplný podnikatelský záměr, který reaguje na reálný problém a přináší lepší řešení. Ze Zdeňka Tejkla je navíc cítit velká chuť projekt dále rozvíjet,” hodnotí za porotu Lukeš.

100 000 si odnesl také projekt Pracujvezdravotnictvi.cz

Ve finále soutěže Startup VŠE stanulo 5 projektů z celkem 22 projektů, které se letos do soutěže přihlásily. Nejen Siberlogy, ale také startup Pracujvezdravotnictvi.cz si z finále odnesl 100 000 korun, které mu udělili absolventi VŠE Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO, která podporuje studenty a je partnerem katedry podnikání FPH VŠE.

„Na Pracujvezdravotnictvi.cz se mi líbilo, že jeho foundeři jsou pokorní a přemýšlejí o jeho rozvoji racionálně, jsou nohama na zemi a nenechali se rozhodit otázkami od investorů. Jde podle mě o projekt s globálním potenciálem,” řekl Vašíček z FTMO.

Portál Pracujvezdravotnictvi.cz je pracovní portál určený výhradně pro studenty a profesionály z lékařských a zdravotnických oborů. Jeho cílem je zlepšit průhlednost a sdílení informací mezi zdravotníky prostřednictvím hodnocení jejich pracovních a stážových zkušeností a nabídnout seznam pracovních a stážových příležitostí ve zdravotnickém odvětví.

„Podařilo se nám podepsat smlouvu s 17 nemocnicemi nejen v ČR a na Slovensku, ale i ve Švýcarsku a Německu. A nadále pracujeme na získání dalších spolupráci, přičemž tento měsíc budeme onboardovat další tři nemocnice,” řekli během soutěžní prezentace Simon Senčar a Aiman Al Masani, kteří jsou na Fakultě podnikohospodářské VŠE v posledním ročníku mezinárodního magisterského manažerského programu CEMS.

„Příjmy už náš projekt generuje a využíváme je hlavně na další vývoj produktu. Peníze od FTMO proto využijeme primárně na marketing, na který nám zatím zbývaly jen omezenější zdroje,” reagoval na ocenění Senčar.

Sledujte web startup.vse.cz

Katedra podnikání Fakulty podnikohospodářské VŠE je pedagogickým, výzkumným a konzultačním pracovištěm pro oblast podnikání a inovací. Katedra studentům nabízí oblíbenou Vedlejší specializaci Podnikání – startupy a inovace.

xPORT VŠE je podnikatelský akcelerátor a inkubátor VŠE sídlící pouhých 15 minut od centra Prahy. Pomáhá inovativním nápadům a startupům na jejich cestě k úspěchu a vytváří silnou startupovou komunitu.

Newsletter