Společnost Trezor ze skupiny SatoshiLabs bude přibližovat problematiku bitcoinu Africe. Spouští Trezor Academy a darovala Bitcoinetu

Trezor v rámci konference Bitcoin Africa Conference v Ghaně oznamuje vzdělávací program Trezor Academy. Tato iniciativa navazuje na úspěšný pilotní program, který proběhl během letošního roku. Během něj Trezor a místní hostitelé pořádali akce v Ghaně, Nigérii, Kamerunu, Ugandě, Keni a Burundi. Cílem bylo představit účastníkům výhody bitcoinu, a to prostřednictvím série setkání, prezentací a sezení s otázkami a odpověďmi. Tato iniciativa podpoří adopci bitcoinu skrze propojení vlastního vzdělávacího programu, sponzoringu vozidla Bitcoineta na cestách po Africe a konference Bitcoin Africa. Financovat to přitom bude z prodejů limitované edice Trezor Safe 3 Bitcoin only, která se při nedávném uvedení na trh vyprodala během jednoho dne.

Bitcoineta

“Spuštění vzdělávacího programu bude zahrnovat výrazně komplexnější program akcí a bude částečně financováno z tržeb z limitované edice kryptoměnové peněženky, kterou jsme nedávno uvedli na trh. Jedná se zařízení určené pouze pro bitcoin, kterého se vyrobilo pouze 2013 kusů. V Trezoru jsme se totiž zavázali, že z každého prodaného kusu poputuje 21 eur na podporu iniciativy Trezor Academy. Doposud proběhlo šest setkání ve Ghaně, Nigérii, Ugandě, Keni, Kamerunu a Burundi. Další budou následovat v průběhu celého roku 2024,” říká Matěj Žák, CEO společnosti Trezor.

To ovšem není jediná aktivita, kterou Trezor v Africe podporuje. Zafinancoval totiž taktéž pořízení vozidla zvaného Bitcoineta, které ve spolupráci s Bitcoin Cowries objede 16 regionů Ghany a přinese filozofii Bitcoinu do venkovských komunit a škol po celé zemi.

Tour Bitcoineta začala 1. prosince na konferenci Africa Bitcoin Conference, největší bitcoinové konferenci, která se dosud konala na africkém kontinentu a jejímž hlavním partnerem je právě česká společnost Trezor. Na této konferenci účastníci získali informace o budoucích aktivitách vzdělávacího projektu. Cestu expedičního bitcoinového vozu napříč Ghanou bude možné sledovat prostřednictvím oficiálního účtu BitcoinetaWA na sociální síti X a také prostřednictvím videoblogů a tradičních médií.

Žák k tomu také uvedl: „Uplatnění bitcoinu a blockchainu je v Africe možná aktuálnější než na kterémkoliv jiném kontinentu. Vlastnosti bitcoinu totiž odpovídají specifickým místním potřebám, jako jsou alternativní platební systémy, mikrofinancování a spoření. Jako společnost jsme odhodláni pomáhat šířit tuto filozofii prostřednictvím sponzorování akcí jako je Africa Bitcoin Conference a dalších aktivit jako Trezor Academy a Tour Bitcoineta. Do budoucna věříme, že bitcoin bude mít na africký kontinent velmi významný ekonomický a sociální dopad. Proto chceme místní komunity vzdělávat už nyní.“

Více o společnosti Trezor

Trezor je nezávislá česká společnost, která stojí za první hardwarovou bitcoin peněženkou na světě Trezor One uvedenou na trh v roce 2014. Její vlajkový produkt, Trezor Model T, je vybaven barevným dotykovým displejem a mnoha pokročilými funkcemi. Během října 2023 společnost také představila zcela novou produktovou řadu Trezor Safe Family, která má ještě více ulehčit bezpečné uchovávání kryptoměn. Všechny jejich peněženky mají otevřený zdrojový kód a jsou vylepšeny bezplatnou aplikací Trezor Suite, která zvyšuje soukromí a činí kryptografické operace intuitivnější.

Více o SatoshiLabs

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení postavení jednotlivce a na vytvoření finanční nezávislosti prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open-source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity.

Newsletter