Startup Festival 2023: Poznejte českou startupovou scénu offline, v jeden den a na jednom místě

Zdroj: xPORT VŠE Business Accelerator

Ve středu 10. května 2023 se v atriu Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze otevřou brány 5. ročníku jedinečné akce, která představí to nejlepší z české startupové scény v jeden den a na jednom místě. Milovníci startupů a technologií se mohou těšit na celodenní program a stát se součástí rozvíjející se startupové scény. Festival pořádá xPORT VŠE Business Accelerator společně s Katedrou podnikání VŠE a je otevřený široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců i firem se zájmem o podnikání. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Den plný startupů

Na Startup Festivalu se nadšenci do podnikání mohou těšit na bohatý doprovodný program složený z bloků workshopů, přednášek, one2one konzultací, panelové diskuze a finále soutěže Startup VŠE. Připraveny budou i různé soutěže, například o kupóny na dobrodružství od Kangelo. Letos své zkušenosti návštěvníkům předá Hynek Medřický s Danielem Jesenským (Spectrasol), kteří vysvětlí, jak se můžeme cítit v budovách jako pod širým nebem, Vít Janda (TikTokuj.cz) seznámí účastníky s klíčovými dovednostmi a znalostmi, které jsou nezbytné pro úspěch a průnik do světa sociálních médií a Petr Štěpánek (Macromo) představí budoucnost personalizované péče a pomůže rozšifrovat vaše zdraví. Návštěvníci také zjistí, jak za 56 dní postavit brand, otestovat MVPéčko a získat data z trhu (NoNeke), nebo to, jak s malým rozpočtem vytvořit úspěšný produkt (Czech Forge Group). Na panelové diskuzi se budou Klára Losert (Co-Founder Talkbase), Ondřej Bartoš (General Partner v Credo Ventures) a Jan Čurn (Co-Founder Apify) věnovat tématu „Jak vybudovat miliardový byznys“.

CzechInvest, jakožto partner Startup Festivalu, v rámci svého workshopu prozradí, “Jak stát podporuje startupy”. Na stánku představí projekty podporující české startupy, z nichž ten aktuální se zaměřuje konkrétně na firmy technologické.

Nebude chybět ani veletrh startupů, na kterém budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si s Kangelo ománský oblek či ferratový set, zkonzultovat svoje CV se StartupJobs nebo s Oddin.gg lépe poznat svět e-sportu. Strnad Legal pomůže podnikatelům s procesem založení startupu, WEDOS ukáže, jak funguje jejich technologie a čím může být prospěšná pro vaše podnikání. A protože zábavy není nikdy dost, startup Lesranda připravil speciální hru, která účastníky dovede až na startupfestivalovou afterparty. Dále se budou prezentovat společnosti jako Next Zone, ROIER, StartIt @ČSOB, Gatum Group, CzechFounders a mnoho dalších.

Spuštěny jsou také registrace na one2one konzultace, během kterých si účastníci o svém projektu či podnikatelském záměru promluví s profesionály z praxe. Těšit se mohou na Patrika Stránského (Venture Projects Lead ve V-Sharp Ventures), Jakuba Stránského (zakladatele startupu Techambition a mentora v xPORTu) a zástupce akcelerátoru StartIt @ČSOB.

Newsletter