Koruna oslabuje jako jediná z regionu. Obchoduje se těsně pod 24,70 za euro. Dolar proti euru postupně smazává dnešní ztráty. Kurz testuje hranici 0,9600 EURUSD.

Startupy se v Praze už po šesté utkají o titul mistra Evropy. České projekty se můžou hlásit do nedělní půlnoci

České startupy mají posledních několik dnů na to, aby se přihlásily do soutěže o titul evropského šampiona. Nedělní půlnocí se totiž uzavřou registrace do Startupové Ligy Mistrů, kterou organizuje Disraptors Summit (dřívější Startup World Cup & Summit). Velkolepé kontinentální finále, kde se utkají nejlepší z nejlepších a kam se sjedou zástupci startupů, investorů i korporací z celé Evropy, se uskuteční v Praze 11. října 2022.

„Princip soutěže zůstává podobný jako v minulých pěti ročnících: v předvečer kontinentálního finále se koná regionální kolo pro startupy z regionu V4. České startupy se do něj můžou hlásit právě teď na webu disraptors.com. Registrace je bezplatná a uzavře se půlnocí 25. září,“ uvádí spoluzakladatel Disraptors Summitu Václav Pavlečka.

Vyplnění dotazníku zabere v průměru 30-60 minut. Startupisté v něm vyplňují informace o svém produktu, týmu a nastavení business modelu. „Abychom dokázali ohodnotit potenciál projektu, potřebujeme vědět, v jaké fázi se startup nachází, jaké už získal investice a kdo jsou konkurenti. U každého startupu posuzujeme také pitch deck,“ přibližuje Petra Cihlářová, která se pravidelně ujímá role člena poroty.

Startupová Liga mistrů jako letošní novinka

Zatímco v předchozích ročnících vedla cesta do celoevropského finále výhradně přes regionální kola soutěže Startup World Cup, letošní ročník nabízí mnohem rozmanitější možnosti. Před porotu Disraptors Summitu postoupí také vítězové řady přidružených startupových soutěží jako třeba italského We Make Future, polského Wolves Summitu, mezinárodní Vestbee Challenge nebo řady českých soutěží – například Ynovate Challenge, nebo Technology Fast 50.

„Chceme v rámci startupových soutěží postavit evropskou Ligu mistrů a přitáhnout do Česka skutečnou elitu mladých startupů,“ vysvětluje Václav Pavlečka. „Zatímco ještě loni jsme pod starou značkou SWCSummit hostili finalisty z šesti zemí Evropy, letos díky širšímu pojetí zasáhneme podstatně víc zajímavých projektů. Vítězná trofej tak bude o to prestižnější.“

Nejúspěšnější startup tradičně dostane od organizátorů soutěže nabídku investice ve výši 500 000 dolarů. Současně získá vstupenku do světového finále v Silicon Valley, kde může zazářit před světovými investory.

V uplynulých ročnících se na nejvyšších příčkách opakovaně umisťovaly české a slovenské projekty. Loni dokonce celou soutěž ovládl tuzemský projekt Tatum, jehož průlomová platforma významně zjednodušuje vytváření blockchainových aplikací.

Vstupenky na akci je možné už nyní pořídit na webu disraptors.com. Základní vstupenka je do neděle v prodeji za 80 eur, studenti mají cenu ještě o 20 eur výhodnější. „Jsme moc rádi za každého návštěvníka, který se rozhodne přijít na event, co tak trochu vyskakuje ze zajetých pravidel místní startupové džungle. Pokud jako správný startupista chcete lístek levněji, vyskákejte si slevu v naší hře na https://game.disraptors.com/. Doporučujeme i pro kreativní prokrastinaci nebo místo počítání oveček,“ láká Kateřina Syslová.

Více o Disraptors:

Vše je víceméně v této zprávě. Disraptors navazuje na Startup World Cup & Summit (SWCSummit), jednou z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě, která se v uplynulých letech každoročně konala v Praze. Spojuje summit, kde se potkávají startupy, investoři a zástupci korporací z celé Evropy, a celoevropskou startupovou soutěž, odkud vítěz postupuje do celosvětového finále Startup World Cupu v Silicon Valley. Na předhchozích ročnících vystoupily takové osobnosti jako Steve Wozniak, spoluzakladatel Applu a legenda počítačového inženýrství, Esther Wojcicki, novinářka a inovátorka ve vzdělávání, Kyle Corbitt z Y Combinatoru, Tosca Musk, CEO streamovací služby Passionflix a sestra Elona Muska, Tom Cwik z NASA, Martin Tolar vyvíjející lék na Alzheimerovu chorobu, Marvin Liao z inkubátoru 500 Startups, Vince Steckler, CEO českého AVASTu, Dave Evans ze Stanfordu a mnoho dalších. Za akcí organizačně stojí společnost Up In The Air. Více informací naleznete na www.disraptors.com.

Newsletter