Suplementací k nejlepším výsledkům. Česká reprezentace v běžeckém lyžování se spojuje s Trime

Dosáhnout nejlepších výkonů a udržet si pevné zdraví – to je cílem spolupráce české reprezentace v běžeckém lyžování s Trime, tuzemským výrobcem přírodních doplňků stravy. Reprezentace si Trime zvolila po dlouhodobé zkušenosti především pro ryze přírodní povahu jeho produktů, které imitují potraviny s plnohodnotným nutričním potenciálem. Ke kooperaci se rozhodla na základě výsledků laboratorních testů obsahu mikroživin, které ukázaly, že čeští reprezentanti po suplementaci produktů Trime dosahují patřičných hodnot.

„Aby naši závodníci dosahovali těch nejlepších výkonů, zaměřili jsme se s lékařským týmem reprezentačního družstva na hledání nejkvalitnějších doplňků stravy. Je pro nás mimořádně důležité, aby naši reprezentanti suplementovali důležité látky co nejkvalitnější. Pokud denně konzumujete produkty splňující pouze základní legislativní a hygienické normy, nemůžete si být jisti jejich vlivem na svoje zdraví. V Trime vidíme výrobce, který dbá na to, aby jeho doplňky stravy byly domyšlené do poslední molekuly. Přesně takové produkty naši závodníci pro podávání maximálních výkonů potřebují,“ vysvětluje důvody spolupráce Jan Franc, hlavní trenér reprezentačního týmu.

Kvalitní suplementací k nejlepším výkonům

Česká reprezentace v běžeckém lyžování má s produkty Trime dlouhodobou zkušenost. K užší spolupráci se trenéři národního týmu rozhodli poté, co závodníci na podzim absolvovali pravidelné laboratorní testy obsahu mikroživin. A už poněkolikáté se ukázalo, že suplementace produktů Trime má odpovídající výsledky. Především u hladiny vitaminu D dosahovali skvělých hodnot. Právě ten je v české populaci často deficitní, zvláště během zimních měsíců. Studie Ústavu veřejného zdraví z roku 2018 například ukázala, že jeho nedostatek sužuje až 95 % Čechů.

Kromě vitaminu D dodává Trime třinácti elitním závodníkům české reprezentace také vitamin K2, který je pro správnou suplementaci vitaminu D esenciální, neboť pomáhá jeho vstřebávání z krevního řečiště do kostní tkáně. Podle Trime je tato souvislost jednou z mnoha, kterou si uživatelé doplňků stravy často neuvědomují. Dále čeští reprezentanti suplementují také zinek nebo omega-3 mastné kyseliny.

„Podávat ty nejlepší sportovní výkony na vrcholové úrovni a zároveň se udržet zdravý vyžaduje důslednou životosprávu. Tím spíše v zimních měsících, během kterých je organismus náchylnější k onemocněním. Česká reprezentace v běžeckém lyžování si to dobře uvědomuje, a proto se rozhodla zaměřit na promyšlenou suplementaci, která co nejvíce kopíruje přírodu a vyznačuje se vysokou biologickou využitelností. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s někým, kdo důležitost kvalitní výživy nebere na lehkou váhu. Na naše partnerství se osobně velice těším,“ říká Michal Kočí, spoluzakladatel a CEO Trime, který má s vrcholovým sportem osobní zkušenosti.

Trime je první ryze český startup s vlastní výrobou prémiových výživových doplňků pro prevenci chorob a celkové zdraví člověka. Soustředí se na kvalitu a účinnost zvolených ryze přírodních surovin i kontrolu nad výrobním procesem bez plnidel a příměsí. Od svého vzniku v roce 2020 uvedl Trime 12 vlastních produktů na dva evropské trhy. Ve vlastním podcastu se formou rozhovorů s odborníky věnuje tematice zdraví, výživy, suplementace, pohybu či spánku. Základním kamenem filozofie Trime je výroba prostřednictvím nejpokročilejších technologií dle vlastních přísných standardů – ty zákonné vizi startupu nedostačují. Pro Trime zkratky ke zdraví neexistují, a proto všechny produkty tvoří na území EU, na základě vlastního důkladného výzkumu a ve spolupráci s odborníky. Do poslední molekuly.

Newsletter