Evropská inflace klesla, rizikem je zakořeněná jádrová. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Z měn regionu je v zisku koruna. Kurz testuje hranici 23,50 za euro.

Taneční hvězda ze StarDance, Michael Petr, vydává nový song Čechoameričan o svém životě v Čechách a Americe

Zpěvák a tanečník Michael Petr, účastník známé taneční soutěže StarDance, kde se proslavil jako taneční partner Lenky Filipové, vydává nový song Čechoameričan o svém životě v Čechách a Americe. V autobiografické letní písni Čechoameričan zpívá nejen o životě v Americe, ale také o rodině a přátelích v Česku. Song se natáčel v Praze ve Faust Records a Rooftop Studios, postprodukce proběhla v Abbey Roads v Londýně.

Zpěvák, hudebník a tanečník Michael Petr vydal nový song Čechoameričan, který se natáčel v Praze ve Faust Records a Rooftop Studios a jehož postprodukce proběhla v Abbey Roads v Londýně. Inspiraci pro svou novou píseň našel nejen v Americe ale i v Česku, kde mu kvůli současné situaci chybí rodina. Tak jako u předešlých písních Jenom Tebe a písně Lenka a The Letter, i u tohoto songu je autorem hudby i textu samotný Michael Petr. Na textu se dále podílel Daniel Vrba, o hudební produkci se postaral jak samotný zpěvák s Danielem Vrbou, tak i Blanka Máderová. Za fotografiemi stojí Melinda Piekstra.

Od StarDance k songu Hot Dog Stand

Michael Petr, je známý zpěvák a tanečník z České republiky, který se zúčastnil taneční soutěže Stardance. V současnosti již několik let vydává hudbu. Mohli jste ho slyšet i vidět například písních „Jenom Tebe“ či „Lenko“, kde vystupuje společně s vítězkou StarDance, Alicí Stodůlkovou. Úspěch sklidil se svým songem Hot Dog Stand/Stánek na rohlíky.

Letní píseň o domově

Zpěvák žije posledních 20 let ve Spojených státech, především v Kalifornii a ve státě Oregon. V autobiografické letní písni Čechoameričan Michael Petr zpívá právě o životě ve Spojených státech a o tom, jak mu chybí rodina a přátelé v Česku. Ukázka ze zpěvákova nového songu:

”Často vzpomínám na chvíle

S přáteli u jednoho stolu

Žiju teď pryč na míle

Chtěl bych se podívat zas domů

Někdy mívám pocit

Ze svět je vážně malý

A stále vzpomínám

Jak u piva jsme se smáli,”

Základní informace:

Hudba: Michael Petr

Text: Michael Petr, Daniel Vrba

Hudební Produkce: Michael Petr, Daniel Vrba, Blanka Máderová

Fotografie: Melinda Piekstra

Odkaz na audio klip: https://www.youtube.com/watch?v=vTWrzBf796s&ab_channel=MichaelPETR-OfficialMusicChannel

Odkaz na hudbu: https://www.michaelpetr.com

Odkaz na tanec: www.michaelpetrdance.com

O Michaelu Petrovi:

Muziku měl Michael Petr v těle i duši od narození. Mnoho let se profesionálně věnoval tanci, pamatovat si jej můžete třeba z druhé série televizní show StarDance, kde se zhostil role tanečního partnera zpěvačky Lenky Filipové. Za sebou má však řadu mezinárodních tanečních úspěchů v soutěžích na evropské i celosvětové úrovni. V současné době již nesoutěží, ale vede úspěšný taneční tým v americkém Portlandu, kde trvale žije. Z aktuálních tanečních úspěchů můžeme jmenovat 5. místo v žebříčku nejlepších tanečních učitelů světa 2019 World Dancesport Series. Kromě tance se však nyní aktivně věnuje hudbě. Více informací na https://www.michaelpetr.com a https://www.michaelpetrdance.com.

Newsletter