Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0860 za euro. Koruna drží zisky, avšak část jich smazala nad 24,70 za euro.

Tropic Square ze skupiny SatoshiLabs představuje nového CEO z USA. Pomůže se škálováním společnosti a nabídky zbrusu nového čipu

Česká společnost Tropic Square, která vyvíjí transparentní a auditovatelný čip, má nového CEO. Stává se jím John Sirianni, který má dvacet let zkušeností v odvětví polovodičů a kybernetické bezpečnosti. I díky svým odborným znalostem má Sirianni pomoci Tropic Square se škálováním byznysu do globálního měřítka. Sirianni v minulosti působil jako konzultant v oblasti vestavěných bezpečnostních systémů, strategického škálování byznysu a vedl několik mezinárodních firem v oblasti deeptech. Taktéž pracoval na řídících pozicích pro řadu vůdčích firem v oboru, mimo jiné také pro Intel v Silicon Valley.

John Sirianni

„Tropic Square vytvořil unikátní řešení, které umožňuje komukoli ověřit zabezpečení hardwaru. Teď nastal čas zpřístupnit tento čip designerům zařízení, která vyžadují vysokou míru zabezpečení. Jde totiž o víc než o zabezpečení hardwarových kryptopeněženek. Využití má i pro zařízení AI-IoT, herní zařízení, autonomní systémy, platební systémy M2M, pokročilé hardwarové autentizátory a mnoho dalšího. S rychlou adopcí nových technologií, včetně AI, Tropic Square přináší nutné řešení pro posílení hardwarové bezpečnosti, a to skrze transparentnost a auditovatelnost. To jsou hodnoty, na kterých stavíme,“ říká John Sirianni.

V letošním roce Tropic Square čeká tape-out TROPIC01, transparentního a auditovatelného zabezpečeného koprocesoru (pozn. specializovaný procesor, který rozšiřuje funkce primárního procesoru). Pod vedením Sirianniho tým uvede svůj pokročilý kryptografický koprocesorový čip TROPIC01 na širší trh. Cílem je uspokojit rostoucí poptávku po bezpečných hardwarových zařízeních. Jako první se objeví v kryptoměnové peněžence Trezor. Je však určený pro výrazně širší škálu hardwarových produktů.

„Jsem rád, že Johna zaujalo, co děláme a jaké úkoly před námi stojí. Dosud jsme se hlavně zaměřovali na vývoj čipu a nyní je čas pokročit a nabídnout naše řešení světu. Těším se na spolupráci se zákazníky a na to, že jim ukážeme bezpečnou alternativu, která tu doteď nebyla. Místo rychlejšího koně jim zkrátka nabídneme auto. Uvedení našeho prvního čipu na trh poskytne cennou zpětnou vazbu, a my tak budeme mít možnost naše produkty dále upravovat dle potřeb trhu“ říká Jan Pleskač, CTO Tropic Square.

Tropic Square je jedna ze společností skupiny SatoshiLabs založená v roce 2020 jako reakce na chybějící nabídku secure element čipů s otevřenou architekturou. Hlavní filozofií vyvíjeného produktu je nezávislost a transparentnost – trend, jenž začal zhruba před třiceti lety, avšak dosud se nedostal do světa chip designu. Tropic Square nezakládá bezpečnost na utajování technických detailů, ale umožňuje sílu svého šifrování otestovat expertům i open source komunitě. Cílem je přinést zákazníkům auditovatelný čip, který bude splňovat vysoké nároky na zabezpečení a zároveň bude kýmkoli ověřitelný díky své transparentnosti a open source filozofii. Pro více informací navštivte tropicsquare.com

Newsletter