Americké výnosy po včerejším poklesu rostou. Dolar zpevnil pod 1,0800 za euro díky silnějšímu poklesu evropských tržních sazeb. Koruna se obchoduje pod 24,40 za euro.

Tržby AURES Holdings v uplynulém roce meziročně stouply o 44 % na 848 milionů eur

Společnost AURES Holdings a.s. („AURES“ nebo „Skupina“) dnes zveřejnila auditovanou výroční zprávu za rok 2021. Rok 2021 byl v třicetileté historii společnosti AURES rekordním z hlediska prodejů díky její silné pozici na trhu a využívání unikátní technologie zdrojování vozů. Dalším milníkem bylo úspěšné spuštění datově orientované platformy pro on-line obchodování s ojetými vozy Driverama v Německu.

Tržby Skupiny v roce 2021 meziročně vzrostly o 44 % na 848 milionů EUR. Podle konečných výsledků se v uplynulém roce prodalo 86 574 vozů, přičemž největší poptávka byla v České republice, následované Polskem a Slovenskem. V České republice se prodalo 49 264 vozů (meziročně o 23 % více), v Polsku 20 383 vozů (meziročně o 51 % více), což je pro tento region rekordní počet, a na Slovensku se prodalo 16 887 vozů (meziročně o 22 % více). V roce 2021 také skupina překonala hranici 2,6 milionu zákazníků od svého založení v roce 1992.

„S potěšením mohu oznámit, že naše skupina dosáhla v uplynulém roce rekordních obchodních výsledků a dosáhla nejlepšího výsledku hospodaření ve své třicetileté historii, a to navzdory nucenému uzavírání poboček v období pandemie COVID-19 a s ní související ekonomické nejistotě. Přijali jsme řadu opatření k urychlení našich plánovaných aktivit, zejména jsme investovali do našich špičkových technologií, úspěšně jsme spustili projekt Driverama v Německu, dále jsme rozšířili naši pobočkovou síť v Polsku a učinili jsme významné pokroky v rámci realizace naší ESG strategie. Ráda bych touto cestou znovu poděkovala všem našim kolegům napříč skupinou za jejich vysoké pracovní nasazení, díky kterému jsme těchto výsledků dosáhli,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

Výroční zpráva je k dispozici ke shlédnutí nebo stažení na našich webových stránkách ve formátu PDF.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje síť téměř šedesáti poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Nizozemsku. Za dobu své existence k dnešnímu dni obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již jedenácti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter