Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Umělá inteligence proniká skoro všude. Projekty, které s její pomocí budují byznys, zabojují na akci AI Startup Pitch o přízeň investorů

Lidé získali díky velkým jazykovým modelům (LLM) v posledních měsících jasnou představu, co dokáže umělá inteligence. Už je jasné, že její nasazení v byznysu je naprosto nezbytné. AI pomáhá firmám zlepšovat jejich výsledky a posilovat konkurenceschopnost na trhu. Mnohé startupy ji využívají například pro rozpoznávání řeči a zlepšování interakce se zákazníky, k optimalizaci procesů, datové analýze, automatizaci práce či k zajištění kybernetické bezpečnosti. Mezinárodní syndikát andělských investorů DEPO Angels ze skupiny DEPO Ventures proto na konci května uspořádá akci, kde propojí startupy využívající umělou inteligenci s investory. Partnerem akce jsou organizace, které se na umělou inteligenci také zaměřují: český investiční fond Look AI Ventures, nizozemský Azimut Zero a polský SMOK Ventures.

Michal Ciffra

„Umělá inteligence má ohromný potenciál proměnit celou řadu průmyslových odvětví. Inovativní startupy, které přicházejí s novými a revolučními aplikacemi, stojí na samém počátku současné transformace. Využití umělé inteligence zcela změní způsob, jak lidé a firmy přistupují k řešení svých problémů. Vyhledáváme projekty, které s využitím umělé inteligence pomáhají v oblastech, kde jsou tradiční metody složité nebo drahé,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra.

Dvouhodinový program online akce AI Startup Pitch odstartuje debata předních odborníků v oblasti umělé inteligence. Diskutovat budou partner DEPO Ventures Michal Ciffra, partner AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures Angelo Burgarello, Konrad Sowa ze SMOK Ventures a řídící partner Azimut Zero Vladimir Nedović. Diváci mohou objevit nové investiční příležitosti nebo se nechat inspirovat inovativními nápady či myšlenkami. Následně se představí osm startupů z regionu střední a východní Evropy a pobaltských států, které se nacházejí v pre-seed a seed fázích vývoje. Každý startup bude mít tři minuty na představení svého produktu a následně dvě minuty na odpovědi na otázky poroty složené z odborníků na umělou inteligenci. Po ukončení prezentací zhodnotí porota všechny projekty a vybere z nich vítěze. Jak ukázaly předchozí akce, výherci násobně stoupne šance na získání investice.

AI Startup Pitch je vhodný pro technologické zakladatele, andělské investory, VC fondy, analytiky a všechny nadšence, kteří sdílejí vášeň pro umělou inteligenci. Prestižní akce se uskuteční v úterý 30. května 2023 v 17.00 online na platformě Zoom. Je zdarma, vstupenky je možné rezervovat zde.

„Umělá inteligence brzy pronikne do všech aspektů našeho života napříč různými odvětvími. Cílem našeho inkubátoru není pouze podporovat inovace, ale chceme se také zaměřovat na zodpovědnou umělou inteligenci. Je potřeba zajistit transparentnost a spravedlnost v algoritmech a rozhodovacích systémech. Jinak AI nebude schopna přinášet prospěch. Během šesti let existence inkubátoru jsme zjistili, že ke startupům, které pracují s umělou inteligencí, nelze přistupovat univerzálně. Každá oblast vyžaduje jiné, specifické znalosti,“ říká Angelo Burgarello, partner firmy AI Startup Incubator a investičního fondu Look AI Ventures.

DEPO Angels pořádá akce, kde vybrané kvalitní startupy dostanou šanci prezentovat svůj projekt před andělskými investory a venture kapitálovými fondy, již čtyři roky. Za tu dobu se podařilo zorganizovat sedmadvacet setkání. Mnohé ze startupů díky nim získaly publicitu, obchodní kontakty nebo financování od andělských investorů a fondů. Mezi nimi například společnosti Bikefair, Zenoo, Beem, Augmented Robotics, Equiradar, Pulselive nebo Smartguide.

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu CEE opřený o andělskou komunitu. Spravuje andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. V prvních dvou andělských fondech (Grouport, DEPO Angel Fund II.) má téměř tři desítky investic, mezi nimi firmy Tatum, SmartGuide, Oxus.AI, Supertalent či Ringil. Loni na podzim DEPO Ventures rozjel již třetí andělský fond.

Investiční skupina řídí také mezinárodní syndikát DEPO Angels, v němž propojuje investory s kvalitními startupy a zjednodušuje jim celý investiční proces. Navíc zajišťuje výhodné syndikace, které umožňují investice i v nižších částkách. Vizí DEPO Ventures je naučit podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Newsletter