Unikátní propojení fintech a blockchain startupů s technologickými experty a investory. Zrodí se po eventu DEPO Ventures jednorožec?

Je blockchain technologií pouze pro fanoušky a první uživatele, nebo již přišel čas masivní adopce? Má Evropa potenciál jako budoucí fintech velmoc a jak je na tom v porovnání s USA a Asií? I to budou témata dalšího online eventu v režii investiční skupiny DEPO Ventures, který ve čtvrtek 30. září nabídne prostor pro diskuzi a vznik synergických vazeb expertům v odvětví technologií a investic. Cílem akce je spojit investory se startupy a podpořit tím nově se rozvíjející odvětví. Prezentovat své nápady bude mít možnost deset vybraných startupů. Hlavními partnery eventu jsou Mastercard, Seed Starter České spořitelny a Raiffeisenbank.

„Startupy díky pitch eventu dostanou přístup k investorům, což jim přinese i jiné výhody než pouze prvotní myšlenku získání kapitálu. Budou mít možnost rozvíjet své obchodní aktivity v rámci expanzního plánu, nechat si ověřit prototyp produktu, případně konzultovat s lídry v odvětví daného regionu. Na druhou stranu investoři mohou v zakladatelích nalézt budoucí obchodní partnery, nahlédnout do současných trendů v technologiích nebo podpořit budování své značky,“ říká partner DEPO Ventures Petr Šíma.

Odpoledne nabité informacemi

Online akce se uskuteční od 16.00 prostřednictvím platformy Hopin. Celý event, který je rozdělen do několika tematických bloků, se odehraje během odpoledne. Na úvod se představí partneři a následovat bude panelová diskuze, kde budou vystupovat právě zástupci partnerů celé akce. Ti budou diskutovat na téma vývoje fintech odvětví, jaký je jeho aktuální stav a kam směřuje.

Na řadu přijde také téma blockchainu a otázka, zda se stále jedná o technologii pouze pro fanoušky a první uživatele, nebo již přišel čas masivní adopce. Jedním z témat, kterým se pozvaní experti budou zabývat, bude ovšem také potenciál Evropy jako budoucí fintech velmoci a jak je na tom v porovnání s USA a Asií.

„Po diskuzním bloku už bude následovat samotná sekce pro startupy. Každý z nich dostane tři minuty na vlastní představení a posléze dvě minuty na případné otázky investorů, tedy známý model většiny eventů tohoto typu. Po ukončení všech prezentací porota vybere vítěze a pak už je v plánu networking founderů, investorů a všech zúčastněných,“ uzavírá Šíma.

„Český trh novým projektům, a to převážně těm technologickým, přeje – to je evidentní z naší analýzy počtu startupů. Pro začínající firmy máme dostatek financí, inkubátorů a akcelerátorů. Nových projektů by ale mohlo vznikat výrazně víc,“ říká Jiří Skopový, manažer programu Seed Starter od České spořitelny.

Fintech investory láká

Průzkum DEPO Ventures ukázal, že většina českých andělských investorů loni uskutečnila alespoň jednu investici do startupů v rané fázi vývoje, a to nejčastěji v rozmezí 260 tisíc až 1,3 milionu korun. Nadpoloviční většina se zajímá o fintech a ze 60 % investují především lokálně.

DEPO Ventures pořádá své pravidelné pitch eventy již dva roky. Za tu dobu se podařilo zorganizovat 15 akcí online a dvě offline. Dohromady jimi prošlo více než 150 technologických projektů. Účast na DEPO Pitch events pomohla k úspěšnému financování projektů, jako jsou například BikeFair, Zenoo, Augmented Robotics, Beem, Equiradar, Pulselive či SmartGuide.

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu CEE opřený o andělskou komunitu. Spravuje andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. Ve svém portfoliu má již 12 technologických firem.

Investiční skupina řídí také mezinárodní síť DEPO Angels, kde propojuje investory s kvalitními startupy a zjednodušuje jim celý investiční proces. Navíc zajišťuje výhodné syndikace, které umožňují investovat i nižší částky.

Vizí DEPO Ventures je naučit podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Newsletter