Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

Uptown prodává minoritní podíl v distributorovi a výrobci specializovaného zdravotního office nábytku Jaroslavu Vosmíkovi

Private Equity firma UPTOWN, zaměřující se na investice do malých firem, oznamuje prodej minoritního podílu ve skupině MEDEXO – MODESK, špičkového výrobce a distributora zdravotního high-end office a home office nábytku v České republice, na Slovensku a v Polsku, p. Jaroslavovi Vosmíkovi, který byl zároveň jmenován i CEO Skupiny.

“MEDEXO – MODESK je skupina 6 společností působící na českém, slovenském a polském trhu dodávající řešení ergonomie práce v sedavém zaměstnání, tedy nejen u PC. Nejedná se tak pouze o stůl a židli, ale soubor řešení pracovního prostředí” řekl Michal Pavel, UPTOWN Founding Partner, který akvizici v roce 2015 podepisoval a do které nyní přivedl Jaroslava Vosmíka ze společnosti Střída Sport, kde Jaroslav 6 let působil na pozici výkonného ředitele pro rozvoj plus 12 let předtím jako COO obchodních řetězců Globus a Kaufland v České republice. “Zkušenosti Jaroslava, ve spojení se zázemím našeho fondu, daly – po 6 letech v našem portfoliu – jasný impuls k přefinancování akvizice do nově založeného fondu soukromého kapitálu, a to na dalších 6 let, nehledě na aktuální lákavé valuace. Jsme jednoduše přesvědčeni, že společnost pod vedením Jaroslava je schopna dosáhnout významného růstu a podílu na trhu“.

„Jsem velmi rád, že jsem se s UPTOWNem dohodl na podmínkách mého vstupu do společnosti i v otázce jejího dalšího růstu“, dodává Jaroslav Vosmík, CEO a nyní spolumajitel MODESK a MEDEXO CZ / SK / PL. „Věřím, že další rozvoj naší firmy bude, po nyní ukončeném dlouholetém vývoji nového programu, ve znamení zvyšování tržeb, rozšiřování okruhu zákazníků a růstu tržního podílu na trzích střední a zejména západní Evropy“.

Newsletter