Evropské akcie klesají, futures amerických také. Euro proti dolaru obrátilo do zisku nad 1,0500 EURUSD. Z měn regionu mírně sílí forint. Koruna zůstává v lehké ztrátě nad 24,30 za euro.

V čele Produktů a kampaní Sberbank CZ je Martin Breyl

Od ledna 2022 převzal řízení útvaru Products & Campaigns ve Sberbank CZ Martin Breyl. Jedná se o zkušeného manažera, který dlouhodobě působí ve Sberbank CZ a doposud vedl útvar Accounting, Reporting, Tax a Controlling. Nyní se posouvá do čela klíčového oddělení, které řídí vývoj bankovních produktů a služeb jak pro individuální, tak i firemní klienty, organizuje CRM aktivity, analyzuje vývoj na trhu i navrhuje nová inovativní řešení pro potřeby bankovních klientů.

„Na nové pozici se zaměřím na rozvoj produktového portfolia pro retailovou a firemní klientelu, zavádění produktových inovací s cílem zjednodušit klientům správu jejich financí a zvýšení klientského komfortu. Přidanou hodnotu v střednědobém horizontu vidím v postupném propojování finančních produktů s ostatními službami a chytré digitalizaci produktů s využitím kvalitního poradenství naší distribuční sítě. Rád bych využil potenciálu efektivní spolupráce s fintechy a startupy,“ uvádí Martin Breyl, Products & Campaigns, Sberbank CZ.

Martin má mnohaleté zkušenosti z finančního řízení. Kromě Sberbank CZ, kde zastával od února 2018 pozici ředitele Controllingu, působil také v ČSOB na pozici Manager of Business controlling. Před tím získal profesní zkušenosti ve společnostech Vitana a Deloitte ČR. Martin vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Aktivně se věnuje sportu – MTB cyklistice, hraje i trénuje házenou, provozuje turistiku a rád cestuje.

 Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Newsletter