V dalším rozvoji investiční společnosti AVANT pomůže Vladimír Bezděk a také finanční skupina RN Solutions

AVANT investiční společnost, a.s., která je největším správcem fondů kvalifikovaných investorů v Česku, pomůže v dalším růstu nový strategický partner, stává se jím finanční skupina RN Solutions. Ta od dosavadního jediného vlastníka společnosti AVANT, Pavla Doležala, odkoupila investiční akcie fondu AVANT GROUP SICAV, a.s., který tuto investiční společnost ovládá z devadesáti procent. Pavel Doležal zároveň přechází do nové strategické role předsedy dozorčí rady a bude odpovědný za vztahy s klíčovými zákazníky. Novým předsedou představenstva společnosti se stává dlouholetý vrcholový manažer Vladimír Bezděk (47). AVANT v současné době spravuje a administruje 148 fondů a podfondů kvalifikovaných investorů, jejichž majetek přesahuje 55 miliard korun a dle statistiky Asociace pro kapitálový trh (AKAT) se jedná o osmého největšího správce aktiv u nás.

„AVANT se pod mým vedením stal klíčovým hráčem ve světě fondů kvalifikovaných investorů s tržním podílem na novém businessu čtyřicet procent. Již delší dobu jsem ovšem zvažoval vstup strategického partnera, který by firmě pomohl nadále růst. V případě RN Solutions se tak setkalo dobré načasování a ta správná nabídka. Nové partnerství nehodnotím jenom z pohledu financí, ale také s respektem k dosavadní praxi Vladimíra Bezděka, který s RN Solutions spolupracuje. Bezděkovy zkušenosti z top managementu významných finančních institucí nabídnou novou perspektivu a profesionální rozvoj. Já osobně zároveň dostanu příležitost se více věnovat stávajícím klíčovým zákazníkům,“ komentuje Pavel Doležal, který AVANT vedl a spoluvlastnil od roku 2010. Jediným majitelem společnosti se pak stal v roce 2017 a od té doby se mu povedlo ztrojnásobit portfolio fondů a podfondů.

AVANT investiční společnost, a.s. získala licenci ČNB v roce 2007 a od té doby se specializuje na zakládání, správu a administraci fondů kvalifikovaných investorů. Mezi spravovanými fondy se vedle těch nemovitostních objevují také fondy zaměřené na technologie, private equity, obnovitelné zdroje, umění nebo mince.

„Společně s RN Solutions Marka Unčovského vidíme stále rostoucí význam a potenciál v budování fondů kvalifikovaných investorů. Fondy jsou způsobem, jak koncentrovat domácí kapitál a jak pomoci s investicemi do zajímavých projektů v české ekonomice. Fondy zvyšují pružnost české ekonomiky a její potenciál dalšího růstu. Jsme velmi rádi, že budeme mít ve společnosti AVANT i nadále možnost spolupracovat s Pavlem Doležalem, jehož zkušenosti v tomto oboru jsou jedinečné. Budeme společně posilovat pozici lídra trhu a realizovat potenciál, který fondy kvalifikovaných investorů nabízejí,“ komentuje Vladimír Bezděk, který započal spolupráci s RN Solutions počátkem loňského roku. Bezděk v minulosti zastával významné pozice, například CEO Generali na Slovensku nebo ČSOB Pojišťovny.

Společnost RN Solutions a.s. v roce 2011 založil Marek Unčovský, zkušený manažer, který od roku 1999 prošel řadou vrcholových pozic. V roce 2009 si uvědomil, že je čas získané zkušenosti uplatnit ve vlastním podnikání. Jeho prvním počinem byl nákup podílu v realitní kanceláři Ráj nemovitostí a hned nato vybudoval společnost RN CREDIT s.r.o., jejímž posláním bylo skupovat pohledávky a nemovitosti a následně je prodávat. Když v roce 2011 vznikla potřeba vytvořit nad těmito společnostmi holdingovou strukturu, byla zkratka RN – Ráj nemovitostí – rozšířena o slovo Solutions a vznikla dnešní akciová společnost. V průběhu roku 2016 začala skupina připravovat první emisi dluhopisů, kterou zveřejnila v březnu následujícího roku, objem prodaných dluhopisů dosáhl půl miliardy korun.

Mezi zajímavé projekty spadající do portfolia skupiny je provozování vyhlášené pražské restaurace Aureole. Loni navíc RN Solutions spustila další dceřiný projekt, crowdfundingovou platformu do nemovitostí s názvem CroFunGo, s jejímž řízením a rozvojem pomáhá také Vladimír Bezděk. Skupina investuje především do fondů kvalifikovaných investorů Nemomax investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. a RN TECH SICAV, a.s., do nichž před časem prodala společnosti, jež dříve vlastnila napřímo. Nemomax je nemovitostní fond, který se soustředí na výstavbu kvalitních projektů s přidanou hodnotou v atraktivních lokalitách poblíž krajských měst, rekreačních oblastí nebo blízko hor a přírodních krás. Fond nyní realizuje projekty, jejichž hodnota přesáhne dvě miliardy korun. RN TECH investuje především do technologických společností, které poskytují technologické dodávky do budov a nemovitostní služby. Fond zatím investoval do pěti společností, které pokrývají celý životní cyklus nemovitostí, od developmentu až po facility management.

Newsletter