V prvním čtvrtletí AURES Holdings prodal v síti AAA AUTO nejvíce aut za 30 let

AURES Holdings ve své síti autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont za první čvrtletí roku 2022 prodal nejvíce vozů za čtvrtletí ve své třicetileté historii, celkem 21 787 vozů. Na pozitivním výsledku se kromě podílu v zemích, kde společnost působí dlouhodobě, podílela i nová společnost Driverama, která ma již 11 poboček v Německu. Skupina také významně rozšířila své ESG aktivity.

„Ve skupině jsme v 1. čtvrtletí prodávali v průměru přes 245 vozů denně. Za první tři měsíce jsme díky tomu prodali 21 787 aut, což je rekord za první čtvrtletí za celou dobu existence společnosti. V České republice to bylo 12 033 aut, v Polsku 4 924, na Slovensku 4 544 a v Driveramě, která zahájila prodej v únoru, 286,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings. Situaci na trhu ojetých vozů přitom podle ní nadále komplikuje řada faktorů, které vedou k nedostatku vozů. „Na trhu je nedostatek nových aut, způsobený problémy ve výrobě, které dále prohloubila válka na Ukrajině. To následně vede ke zvýšené poptávce po ojetinách a k dlouhodobému růstu jejich cen zhruba o 15 % ročně v posledních dvou letech. Tento trend bude nejspíše nadále pokračovat a jeho zmírnění nyní nelze odhadnout,“ dodala Topolová.

Důležitým směrem rozvoje služeb společnosti je v současné době takzvaný Cross-Border trading. „Pomocí našich pokročilých algoritmů provádíme u každého vykoupeného vozu arbitráž mezi jednotlivými trhy. Vozy pak buď na jiný trh, než na kterém jsme je vykoupili, rovnou re-alokujeme, nebo je nabízíme na více trzích najednou, podle toho, jak silný potenciál u daného vozu na ostatních trzích vidíme. Díky tomu můžeme na jednom místě nabídnout více než 12 000 prověřených vozů k prodeji, ať už jde o Českou republiku, Polsko, nebo Slovensko,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

Největší rozvoj v rámci skupiny zaznamenala společnost Driverama, založená pro on-line obchodování s ojetými vozy v západní Evropě. Po necelém roce od zahájení činnosti má Driverama 11 retailových poboček v Německu a pracuje pro ni 160 lidí. V nabídce Driveramy je více než 1000 vozů. „Od zahájení činnosti loni na jaře Driverama vykoupila přes 2 800 vozidel. Za 4 měsíce roku 2022 od ledna do dubna přes 1 600 aut. Momentálně vykupuje přes 500 vozů měsíčně. Prodala přes 2 600 vozidel, z toho přes 600 skrze svou německou síť výdejních poboček a doručení domů“, uvedl generální ředitel společnosti Driverama Stanislav Gálik.

Skupina se v rámci svých ESG aktivit v prvních třech měsících roku věnovala především pomoci Ukrajině. „Situace na Ukrajině se mě osobně velmi dotkla a velmi mě potěšila okamžitá reakce kolegů z Polska a Slovenska, okamžitě začali pomáhat na hranicích. Na konto neziskových organizací, jako je např. Člověk v tísni, jsme na pomoc Ukrajině poslali již téměř 4 000 000 korun i za pomoci našich zaměstnanců. Každý týden na Ukrajinu posíláme v průměru 800 lékárniček. Na českých a slovenských pobočkách jsme připravili ubytování pro ukrajinské maminky a děti, které bylo v podstatě hned obsazeno. Neziskovým organizacím jsme zapůjčili na dvě desítky aut na převoz ukrajinských rodin do bezpečí. Na 200 zaměstnanců se zapojilo do dobročinné činnosti. Zahájili jsme také firemní sbírku potravin, drogistického zboží a dětských hraček v České a Slovenské republice, jejíž výtěžek zhruba za týden předáme slovenské organizaci Kdo pomůže Ukrajině,“ uvedla Topolová. V rámci dalšího rozvoje ESG aktivit skupina ve spolupráci se slovenským ÚAMK iniciovala založení Dětské dopravní nadace na Slovensku. „Dětskou dopravní nadaci podporujeme v České republice dlouhodobě. Jsem ráda, že jsme na Slovensku v podobě ÚAMK našli partnera, který nám pomohl s jejím založením a rozjezdem. Doufám, že se nám rychle podaří poskytnout pomoc konkrétním dětem obětí dopravních nehod, tak jako to každoročně děláme v tuzemsku,“ uzavřela Topolová. V České republice Nadace vyhověla již téměř 900 žádostí a děti podpořila částkou přes 15 milionů korun. Podporuje děti, které přišly o jednoho nebo oba rodiče při dopravní nehodě po celou dobu studia, tedy až do 25 let věku.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje síť téměř šedesáti poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Nizozemsku. Za dobu své existence k dnešnímu dni obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již jedenácti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter