Evropské i americké výnosy klesají. Dolar drží ztráty nad 1,0900 za euro. Měnám regionu pomáhá slabý dolar. Koruna zpevnila pod 26,65 za euro.

Větší zastoupení žen ve vedoucích pozicích by mohlo zvýšit ekonomický růst Česka. I proto se otevírá třetí ročník European Leadership Academy

Vyšší zastoupení žen na vedoucích pozicích by mohlo přispět k vyššímu ekonomickému růstu. Proto vznikla organizace European Leadership Academy (ELA), která nyní zahajuje již 3. ročník Summer School for Female Leadership v digitální éře. Letošní kurz proběhne ve dnech 25. – 30. června 2023 ve Španělsku, kde účastníky budou vzdělávat a inspirovat přední experti z různých oborů z celé Evropské unie. Součástí bude i prostor na networking a vzájemné sdílení inspirativních idejí. Přihlásit se lze již nyní na stránkách ELA. Program je součástí iniciativy společnosti Huawei Seeds for the Future a klade si za cíl šíření nejmodernějších technologií a zahájení digitální revoluce ruku v ruce s bořením genderových hranic.

Nedostatek žen na vedoucích pozicích ve firmách znamená dlouhodobě trvající problém. Podle některých studií je poměr žen v zemích střední a východní Evropy na nejvyšších postech nižší než 10 % a na manažerských pozicích pod úrovní 40 %*. Pro efektivní rozvoj průmyslu, ekonomiky, zemědělství, vzdělávání a mnoha dalších oblastí je nezbytný přechod do digitální doby. Abychom mohli využívat nejmodernější technologie a přístroje, potřebujeme vybudovat infrastrukturu a dostatek lidských zdrojů.

Na nedostatek obou těchto aspektů reaguje iniciativa Seeds for the Future, která chce zprostředkovat co nejhladší a nejjednodušší přechod na moderní technologie pro širokou veřejnost v mnoha oblastech. K tomuto ambicióznímu cíli je však zapotřebí intenzivněji technicky vzdělávat populaci. S tím souvisí také motivace žen, kterých například ve sféře IT působí pouhých 10 procent.

Program Akademie nabízí jedné finalistce z každé země EU účast na jedinečném intenzivním kurzu, zahrnujícím přednášky a networking s politiky nebo s decision makery světových společností. Účastnice vyslechnou přednášky na důležitá témata, která by měla rozvíjet jejich schopnosti leadershipu, prezentace a taktéž prohlubování technologických dovedností. Ve volném čase budou mít možnost poznat kulturní zvyklosti a pamětihodnosti pořádající země.

Lokality pro konání programu se vybírají z celé Evropy. Po loňském úspěšném ročníku, který proběhl v Praze, se letošní odehraje ve Španělsku. Zájemci o tento zážitek se mohou přihlásit do 15. března 2023 na www.europeanleadershipacademy.eu. Finalistce bude hrazen celý pobyt včetně dopravy.

V loňském roce Českou republiku reprezentovala Kateřina Tesařová, která kurz vřele doporučuje: „Do programu jsem přišla s pocitem, že tam nepatřím, že to, co dělám, není dost. Realita byla taková, že téměř všechny účastnice měly stejné pocity, byť toho přes svůj nízký věk dokázaly mnoho. Pointou školy bylo mimo jiné pomoci nám budovat své sebevědomí, které bývá u žen, byť k tomu často nemají důvod, potlačené. Po absolvování kurzu jsem více asertivní, sebevědomá, nemám již takové potíže s imposter syndromem a věřím, že to mělo stejný efekt na každou ze zúčastněných žen.“

„Jsme nadšeni, že se zájem o naši Akademii každoročně zvyšuje a stoupá počet přihlášených. Chceme rozšířit řady žen ve vedoucích pozicích, protože věříme v jejich důležitost pro samotný rozvoj technologií a vývoj společnosti. Na jejich působení ve firmách je chceme připravit znalostmi leadershipu a dovednostmi, které mohou získat právě účastí na našem programu. Z pozitivních hodnocení účastnic dlouhodobě čerpáme smysl naší iniciativy, která pomáhá i rozvoji technologií,“ uvádí Tony Ťin, hlavní představitel Huawei pro evropské instituce.

*Statistické údaje pocházejí z výzkumu, publikovaného 22. října 2021, s názvem „Odstraňování rozdílů mezi muži a ženami ve střední a východní Evropě“. Výzkum je online k dispozici zde.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost, plně vlastněná svými zaměstnanci.

 

Newsletter