Vítěz SWCSummitu bude znám již 10. dubna

Rovnou dva vítězové odejdou 10. dubna ze soutěže SWCSummit, která se bude konat v Kongresovém centru v Praze. Ten první bude šampionem regionálního kola visegrádské čtyřky, druhý pak celoevropskou jedničkou. Vítěz regionálního kola získá automatický postup do evropského finále, které se koná tentýž den, a také postup do světového finále v Silicon Valley. V evropském kole se utká 14 startupů, které se staly regionálními vítězi po celé Evropě, mají tak již zajištěný postup do svého finále, ale z Prahy si vítěz vedle titulu odveze půl milionu dolarů v investici.

  • Celkem 265 startupů se přihlásilo do regionálního kola V4 soutěže Startup World Cup
  • Z těchto startupů již porota vybrala 21 favoritů, které se 9. dubna utkají v prostorách české pobočky Microsoftu o postup do dalšího kola
  • 4 nejlepší z nich se nakonec 10. dubna potkají na pódiu SWCSummit, kde se rozhodne o tom, který z nich postoupí do světového finále Startup World Cup
  • Tento jeden vítězný startup zároveň získá možnost prezentovat svůj startup ještě jednou, tentokrát se ovšem utká se zmiňovanými sedmnácti dalšími regionálními vítězi, a to v tentýž den, před více než 1 500 návštěvníky konference

V celoevropské fázi soutěže se mezi sebou utkají vítězové všech celkem třinácti regionálních kol, včetně kola V4. Porota vybere ze všech pouze jednoho „šampiona kontinentu“, který získá půl milionu amerických dolarů investici. Konkurence je přitom velmi tvrdá – do každého z třinácti regionálních kol se přihlásilo více než sto startupů, výsledný počet finalistů SWCSummitu tak reprezentuje to nejlepší z více než 2000 evropských startupů.

„Těší nás velký zájem, který akce SWCSummit budí, a to nejen na domácí půdě, v rámci visegrádské čtyřky, ale i v celé Evropě. Za tak velkou účastí přitom podle nás stojí mnohem víc než vidina možné výhry v soutěži, která bude v rámci konference probíhat. Je evidentní, že v Evropě roste zájem o propojování v rámci světa inovací – a SWCSummit je letos v rámci starého kontinentu jednou z mála příležitostí, jak čile networkovat mimo obvyklou komfortní zónu jednotlivých států,“ tvrdí Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO startupového inkubátoru UP21, spolupořadatel chystané dubnové akce.

„Je skvělé, že svou účast na SWCSummitu potvrdily jedny z nejlepších ‚seed‘ startupů z evropské scény. Mezi nimi se představí i vítězové regionálních kol soutěže Startup World Cup, kteří inovují postupy léčby zdravotnictví, způsoby navigace i bankovnictví,“ uvádí Václav Pavlečka, CEO společnosti Air Ventures, druhý z pořadatelů SWCSummitu.

Českou republiku bude v regionálním finále V4 reprezentovat celkem čtrnáct startupů z oblastí proptechu (inovace ve správě budov), virtuální reality, IoT (internet věcí), logistiky, zdraví, produktů či e-commerce. Mezi nejznámější jména se řadí například Spaceflow, který se specializuje na digitalizaci komunitního života a služeb v okolí kancelářských budov, či TheGreenestCompany, který přináší komplexní řešení pro zeleň v kancelářských budovách.

V evropském finále se pak nejlepší startup z regionu V4 utká s ostatními dvanácti vítězi regionálních kol v evropském finále o titul šampiona a výhru půl milionu dolarů. Svou účast na SWCSummitu přislíbily tyto startupy: navigace pro drony Precision Navigation Systems z Estonska, fintech Crassula z Polska, snímače teploty produktů Tag Sensors z Norska, personalizovaný diagnostický nástroj pro boj s rakovinou Amadix ze Španělska, model pro diagnózu autoimunitních onemocnění Altheia Science z Itálie, řešení pro udržitelnost a hospodaření s vodou Mimbly ze Švédska, rentgen kmenů stromů z Finska, online kurzy pro počítačové hráče z Dánska, hlasový vzdělávací program My Buddy z Ruska, rehabilitační nástroj Raccoon z Ukrajiny, 3D tisk implantátů a náhrad axial3D z Irska a nástroj pro vývoj software pro IoT z Řecka.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.
UP21 je inkubátor a investor pro startupy, který startupům dodává 4 klíčové věci pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, specializovaný mentoring, osobní rozvoj a také důležité dovednosti. UP21 sestavuje pro každý startup vlastní Navigační plán, a tak naviguje inovátory na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“. Více na www.UP21.com.
Air Ventures podporuje startupy v rozletu. Investuje do dynamických technologických firem především v regionu střední Evropy, přináší unikátní know-how v budování marketingových strategií a umožňuje startupům efektivněji oslovovat a získávat zákazníky. Více na www.airvcs.com.

Newsletter