Ministři se na dnešním zasedání budou opět zabývat budoucností těžební společnost OKD. Úpadek společnosti na její vlastní žádost v pondělí vyhlásil soud, firma dluží přes 17 miliard korun. Vláda bude jednat o pomoci horníkům, kteří možná přijdou o práci, formou zvláštních příspěvků či o jejich zaměstnání při útlumu těžby. Zabývat se bude také novelu insolvenčního zákona, která řeší úpadek velkých hornických společností. Před zasedáním kabinetu se kvůli situaci v podniku sejde ve Strakově akademii vedení tripartity, tedy zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů.
Po týdnu se ministři vrátí ke sporu o změně zákona o nemocenském pojištění, která má zavést týdenní otcovskou dovolenou, rozšířit výplaty sirotčích důchodů a okruh lidí pobírajících ošetřovné při péči o příbuzné. S návrhem ministerstva práce a sociálních věcí nesouhlasí ministr financí Andrej Babiš (ANO), kvůli zvýšení nároků na státní pokladnu. Pokračovat bude na vládě debata o výdajových rámcích na příští léta, řada ministrů požaduje navýšit výrazněji výdaje rozpočtu. Například ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) požaduje peníze na desetiprocentní zvýšení platů zdravotníků.
Znovu se ministři vrátí také k návrhu nové podoby zdravotního pojištění cizinců z dílny ministerstva vnitra, podle kritiků by měli mít přístup k veřejnému pojištění, s čímž novela nepočítá. Ministerstvo dopravy představí plán na urychlení přípravy staveb, kterým neuznává Evropská unie staré hodnocení dopadu na životní prostředí (proces EIA).
Ministři proberou také změny v programu ovoce do škol, program státní podpory festivalů profesionálního umění a návrh ministerstva vnitra na zřízení mobilní jednotky služby cizinecké policie. Zřejmě negativně se kabinet vyjádří k několika legislativním návrhům opoziční KSČM. Na programu jednání je také analýza odmítající zavedení novinek v držení střelných zbraní, jak je navrhuje Evropská komise, návrh na rozdělení České pošty odštěpením závodu ICT služby a zpráva o extremismu v minulém roce 2015.