Americké výnosy navýšily pokles a dolar ztráty nad 1,0510 za euro. Důvodem nad očekávání slabá data z trhu práce. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Vodafone Nápad roku vybral TOP 12 finalistů. Zároveň ve spolupráci s experty z oborů proběhl mentoring day

Porota prestižní soutěže Vodafone Nápad roku vybrala posledních 12 startupů, které se budou ucházet o místa ve finálové desítce. Mimo to proběhl 8. června v součinnosti s výběrem TOP 12 také mentoringový den v pražském HubHubu, který se soustředil na sdílení informací a networking. Mezi finalisty patří aplikace na duševní zdraví VOS.health, karavanová platforma Campiri, platforma na mikroinvestice do bytů Investown či AI herní poradce GitGut.ai. 

„Výběr finálové dvanáctky nebyl jednoduchý. Všichni účastníci soutěže jsou velmi ambiciózní, jejich nápady skvělé a dávají smysl. Vodafone Nápad roku se stal svým způsobem inkubátorem pro mnohé startupisty. Mají zde obrovský prostor růst jak schopnostmi a osobností, tak i po finanční stránce, kde mohou zaujmout řadu investorů. Aktuálně se připravujeme na výběr poslední desítky, která svůj poslední pitch před porotou přednese 12. září. Na celé soutěži mám největší radost z vysoké účasti i přes poslední nelehké roky pandemie,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Finalisty vybírá porota složená z expertů s mnohaletými zkušenostmi a znalostmi z různorodých oborů. Ve výběru hodnotili několik kategorií: jaká je osoba podnikatele, jeho tým a schopnost efektivní spolupráce včetně jeho kompaktnosti; dosavadní růst projektu a jeho trakce na trhu včetně současných obchodních výsledků; dále hrála velkou roli unikátnost a jedinečnost produktu a odlišnost od konkurence; v neposlední řadě šlo o velikost potenciálního trhu a jeho dynamika růstu. Nakonec porotu zajímaly ambice na expanzi do zahraničí, reálný zahraniční potenciál a předpoklady projektů.

Mentoringový den jako rychlokurz pokročilého startupismu

Souběžně s výběrem dvanáctky proběhl 8. června mentoringový den v pražském coworku HubHub. Tam se startupy navzájem představily a seznámily s mentory samotnými. Jednotlivé týmy se postupně přesouvaly po deseti stanovištích, přičemž každé bylo zaměřené na jiné téma, od rad současných founderů přes PR až po technologie. Mentoringový den je primárně určen právě budoucí finálové desítce, které tak pomůže s jejich posledním pitchem v září a možností získat investory.

„Vítězství v soutěži Nápad roku nám pomohlo v rozvoji spolupráce s našimi stávajícími investory, Channel+, Tensor Ventures a Petrem Kocianem, kteří věřili Aireen od samého zrodu nápadu – a i nadále se těšíme jejich podpoře. V tuto chvíli nemohu být bohužel více konkrétní, ale v řádu několika málo týdnů oznámíme investiční vstup nového významného partnera. Vyšší zájem investorů jsme zaregistrovali i s ohledem na výraznější publicitu, které se Aireen dostalo díky několika oceněním,“ říká David Navrátil, zakladatel Aireen, vítězné firmy minulého ročníku.

Více o Vodafone Nápad roku

Vodafone Nápad roku je nejstarší podnikatelská soutěž v České republice a na Slovensku, která slouží jako finanční a kreativní injekce pro nové projekty a geniální nápady mladých a nadějných podnikatelů. Soutěž byla založena v roce 2007 a za tu dobu se do ní přihlásilo již přes 2 253 projektů, které slaví úspěchy na domácím i zahraničním trhu. Soutěže se může zúčastnit jakákoli firma mladší dvou let a cílem je nejen objevit další revoluční projekt a posunout hranice toho, co je možné, ale také mladé podnikatele vzdělávat a podporovat v jejich rozvoji a postupné evoluci, motivovat je v tvůrčí činnosti a těm nejlepším a nejkreativnějším pomoci s uvedením na trh a expanzí prostřednictvím investic a mentoringu. V roce 2021 se soutěže zúčastnilo 142 projektů, mezi něž byla rozdělena investice přesahující 6,5 milionu korun. Za celou dobu existence soutěže se pak rozdalo 276 milionů korun. Více o soutěži se dozvíte zde.

Newsletter