Vyšší produktivita a inovace. MoroSystems loni dosáhli na obrat 310 milionů

Technologicko-konzultační společnost MoroSystems pokračuje ve své cestě k zavádění technologických inovací a digitalizaci procesů u předních českých i světových firem. V roce 2023 vyrostla z 276 milionů korun obratu na 310 milionů. Na tento výsledek mělo vliv navázání spolupráce s investiční společností CYRRUS, Global Payments Europe, Invest Bay či J&T Bankou nebo také odstartování samostatného týmu MoroSystems Orchestra, který se specializuje na digitalizaci procesů a inovace v oblasti projektového řízení.

„Loňský rok jsme na trhu pozorovali nejistotu. Firmy nehledě na odvětví omezily investice do vývoje softwaru. Přesto se našli odvážní, kteří se rozhodli zásadním způsobem investovat a modernizovat své digitální nástroje. Hlavním motivem pro dané investice byl rozvoj služeb, růst zákaznické základny i větší efektivita,“ hodnotí rok 2023 CEO MoroSystems Tomáš Páral.

Tomáš Páral

„V uplynulém roce jsme se i nadále soustředili na plnění trvalé strategie v podobě úzké specializace na byznysové a technologické potřeby finančních institucí, u kterých pozorujeme trend nahrazovat zastaralé systémy neodpovídající aktuálním potřebám. Ať už z pohledu kvality zákaznické zkušenosti, či schopnosti zavádět a využívat moderní technologie, jako je například umělá inteligence,“ doplňuje CTO Radek Teichmann.

Mimořádné výsledky díky Orchestře

Výrazným mezníkem bylo spuštění samostatné značky MoroSystems Orchestra. Reagovali tím na dlouhodobý stav, kdy mnoho organizací plýtvá lidským kapitálem, energií a časem při manuálních činnostech. Brzdí je neefektivně vedené procesy bez adekvátní nástrojové podpory, v nespolupracujících týmech a prostředích. Podle MoroSystems nestačí pouze implementovat skvělé nástroje. K dosažení mimořádných výsledků je potřeba celkově upravit procesy i způsob, jakým týmy a lidé ve firmě spolupracují.

„Nadále budeme usilovat o udávání trendů na trhu v oblasti efektivní a smysluplné spolupráce právě pod značkou MoroSystems Orchestra. V roce 2023 jsme byli jako jediní na trhu vytrénovaní na implementaci JIRA Align, pokročilého nástroje pro podporu škálované agility. Svoji unikátní dovednost demostrujeme na úspěšné spolupráci se společností T-Mobile, kde škálovanou agilitu a její technologickou podporu pomáháme zavádět,“ uzavírá Radek Petr, innovation architect v MoroSystems Orchestra.

MoroSystems  je brněnská technologicko-konzultační společnost, která pomáhá předním českým i světovým firmám digitalizovat procesy a zavádět technologické inovace. Pro své zákazníky navrhuje a vyvíjí aplikace, systémy a portály na míru, ať už se jedná o platební systémy, věrnostní programy, nebo bankovní, finanční či monitorovací aplikace. K dosažení maximálního přínosu si firma zakládá na vývoji na míru s přidanou hodnotou, jehož principy popisuje ve vlastní iniciativě No Paskvil Agile. Tou chce změnit způsob, jakým na trhu softwarového vývoje funguje spolupráce mezi dodavateli a klienty. Pod značkou MoroSystems Orchestra provází firmy změnou přístupu a způsobů práce a implementací nástrojů Atlassian. Disponuje nejvyšším počtem certifikovaných Atlassian expertů v Česku a na Slovensku a více než 11 let drží certifikaci Platinum Atlassian partner. Nově se také v rámci partnerství se startupem Tatum věnuje blockchainu a NFT projektům. Mezi klienty MoroSystems patří fintechová platforma AEVI, globální internetové tržiště eBay, dále UNIQA, Benefit Plus, AstraZeneca a další.

Newsletter